Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgili Danışanlarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Et Beni ve Tedavisi

Et Beni Tedavisi, genellikle deri ile aynı tonda ya da daha pembemsi kahverengi renkte çıkıntılı bir deri oluşumu olan et benlerinin ameliyat, yani cerrahi girişim gerektirmeksizin giderilmesini amaçlayan dermatoloji uygulamalarını ifade etmektedir. Kişilerin özellikle yüz, boyun, koltuk altı ve kasık bölgelerinde olmakla birlikte vücudunun farklı bölgelerinde ortaya çıkabilen et benlerinin tedavisine yönelik olarak başvurulan başlıca yöntemler; plazma enerjisi kullanımı ve koterizasyon olmaktadır.

Et Beni neden olur?

Kadınlarda daha sık görülen Et Beni, genetik faktörlerin ve yatkınlığın ortaya çıkışında en belirgin rolü oynadığı düşünülen cilt oluşumlarıdır ve her yaşta görülebilmektedir. Et Beni ortaya çıktığı bölgeye göre farklılık gösterebilmekte ve farklı büyüklüklere, yuvarlak veya yayvan olmak üzere farklı biçimlere sahip olabilmektedir.

Et Beni nasıl tedavi edilir?

Kişiye fiziksel ve psikolojik açıdan rahatsızlık veren Et Beni oluşumlarının cilt dokusu üzerinden giderilmesine yönelik iki temel yöntem bulunmaktadır. Plazma enerjisi kullanımı ile Et Beni tedavisinde, uygulamada kullanılan plazma enerjisi ile cilt üzerindeki çıkıntılı doku üzerinde ısı artışına bağlı bir buharlaştırma sağlanmakta ve oluşum yok edilmektedir. Alternatif bir yöntem olarak koterizasyon yönteminde ise cilt üzerindeki çıkıntılı dokunun yine buharlaşma ile yok olması amacıyla elektrik enerjisi kullanılmaktadır.

Sorularınız İçin

Et Beni Tedavisi amaçlı uygulamalar nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre, plazma enerjisi sistemleri aracılığıyla veya koterizasyon yoluyla olmak üzere alternatif iki yöntemden istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak en uygun tedavi seçeneği belirlenmektedir. Cilt üzerine sürülen ve lokal anestezi etkisi sağlayan medikal kremler aracılığıyla kişinin işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızı hissinin önlenmesi sağlanmaktadır. Lokal anestezi etkisinin ortalama 20 dakika içerisinde aktif hale gelmesinden sonra, seçilmiş olan yönteme bağlı olarak, ya plazma enerjisini uygulamayı sağlayan başlık ile ya da elektrik enerjisini veren koterizasyon başlığı ile Et Beni üzerinde istenen buharlaştırma etkisi sağlanmaktadır. Uygulamaların sonrasında Et Beni oluşumunun olduğu, uygulama yapılmış olan alanda kabuklanmalar oluşması normaldir. 1 hafta içinde kendiliğinden dökülecek olan kabuklanmaların ardından kalan hafif pembe görüntü 2 – 3 ay içerisinde belirginliğini kaybetmektedir. Uygulama sonrası bölgeye uygulanması gereken bakım teknikleri ve güneşten koruma yöntemleri deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman doktor tarafından hastaya tarif edilmektedir.

Et Beni Tedavisi amaçlı uygulamaları yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Et Beni Tedavisi amaçlı uygulamaları yaptırmadan önce mutlaka deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. BenlereDermatoloji Uzmanı tarafından Dermatoskobik inceleme yapılmalı ; Beni Tedavisi amaçlı uygulamalara ilişkin sürecin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin cihazların kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Et Beni Tedavisi amaçlı uygulamaların fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Et Beni Tedavisi amaçlı uygulamaların fiyat bilgisi verilememektedir. Et Beni Tedavisi amaçlı uygulamalar hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.