Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Thulium Lazer ile Leke Tedavisi

Thulium Lazer cilt lekelerinin tedavisinde tek seansta uzun vadeli çözüm sunabilir. Doğuştan olmayan sonradan ortaya çıkan yüzde simetrik dağılım gösteren cilt lekelerine maleasma denir. Maleasma tedavisi güç olan cilt sorunlarından biridir. Çoğunlukla genç kadınlarda görülen bir sorundur, erkeklerde %10 oranında rastlanmaktadır. Koyu renk tene sahip kişilerde tedavi zordur.

Thulium Lazer ile Leke Tedavisi Uygulamasını Anlatıyor...

Ankara'da Thulium Lazer ile cilt leke tedavisi & fiyatı

Ankara'da Thulium Lazer ile cilt leke tedavisi yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0312 219 18 81 ve 0530 340 18 82 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Cilt lekelerinin nedenleri nedir?

Güneş lekeleri derin, yüzeysel ve mix (hem derin hem yüzeysel) olmak üzere üçte ayrılır. Lekenin derinliği wood ışığı ile anlaşılabilir. Derin lekelerin tedavisi zordur.

Maleasmada deride oluşan değişiklikler nelerdir?

Maleasma lekelerinde melanizasyon artar. Derinin renk hücrelerinin fonksiyonu ve büyüklüğü artar, renk hücreleri epidermise taşınır. Renk oluşum mekanizmasını etkileyen enzim düzeyi de artar. Dermisi koruyan membranın güneşle hasarlanması ile, renk hücreleri derinin derin tabakasına göç eder. Güneşin verdiği hasarla dermal kan damarları aktive olur. Melanositler böylece daha da çok tetiklenir ve maleasma daha derin ve kalıcı hal alır.

Maleasma nedenleri nelerdir?

Güneşe maruziyet ve genetik yatkınlık bu lekelerin en önemli nedenidir. Gebelik bu lekeleri tetikler. Artmış östrojen ve düşük progesteron bunun nedenidir. Östrojen melanositler üzerindeki reseptörleri situmule edip, melanin salgılamasına neden olur. Doğum kontrol ilaçları da benzer etkiye sahiptir. Yumurtalık fonksiyon bozuklukları, tiroid hastalıkları da lekeye neden olabilir.

Sorularınız İçin

Neden Thulium Lazer?

Değişik dalga boylarında çeşitli lazerler leke tedavisinde kullanılmaktadır. Yüksek enerjili ablatif lazerler uyanı karbondioksit lazerler leke hem yüzeyde hem de derinin derin tabakasındaki renk hücrelerini tahrip eder. Karbondioksit lazerde hedef kromofor yani sudur. Amaç epidermis ve papiller dermisi uyarmaktır, karbondioksit lazerle dermal damarlarda koagülasyon olur; yani dermal damarlarda yeni sıkılaşma sağlanır. Ödem, şişlik, ağrı, enfeksiyon riski mevcuttur. Çünkü epidermis ve dermis hasarlanmıştır. Bu kişinin sosyal hayatından uzak kalmasına neden olabilir. Epidermis etkilendiğinden postinflamatuar hiperpigmentasyon riski artmıştır.

Karbondioksit lazerin zorluklarını azaltmak amaçlı, daha yüzeyel ablasyon yapan erbium lazerler de lekede ve cilt gençleştirmede kullanılmaktadır. Erbium lazerin su absorbsiyonu CO2 lazere göre daha fazladır. Epidermis su bakımından zengindir, lekeli yüzeyel tabaka yani epidermis; bu lazerle tamamen uzaklaştırılır, ancak dermal damarlarda koagülasyon sağlamaz, dermal pigmentlere etkili değildir. Yani erbiyum Lazer derin lekelere etkili değildir.

Ablatif olmayan fraksiyonel lazerler ise epidermis zedelenmeden sadece dermise etki eder. 1440-1550 nanometre dalga boyundaki fraksiyonel lazerler, uygulanan deride uyarı sütunları oluşturur. Arada kalan sağlam deri alanları iyileşmeyi hızlandırır, hasarı azaltarak sosyal hayattan kişiyi koparmaz. Ancak epidermisteki lekeli bölüme etkisi azdır. 1927 nm dalga boylu Thulium Fraksiyonel Lazer ise erbiyum lazerden daha fazla su tutar yani epidermis lekelerine oldukça etkilidir. Sütunlar boyunca atış yaptığı için hasarlanmamış alanlar sayesinde kişi sosyal hayattan kopmaz. Dalga boyu sayesinde de etki daha derine iner, dermoepidermal bileşkedeki melanositleri de tahrip eder. Yani Thulium Lazer fraksiyonel ve ablatif lazerlerin konforlu kısımlarını almıştır, ikisinin yapabildiği tüm olumlu tedavileri daha hızlı iyileşme sağlayarak yapabilmektedir.

Uygulama nasıldır?

Cilt lazer öncesi lokal anestezik kremlerle uyuşturulur, işlem acısızdır. Çoğunlukla tek seans uygulanır. Uygulamadan hemen sonra sadece iki saat kadar deride yanma hissi oluşur. Sıkı bir güneş koruyucu ile kişi sosyal hayatına devam eder. Üç gün kadar kişinin lekelerinde koyulaşma olur. Bir hafta içinde lekelerde yavaş yavaş kaybolma olur. Lazerin gözle görülür etkinliği ise üç haftada belirir, lekelerde belirgin açılma tamamen yokolma görülür.

Thulium Lazerin diğer kullanım alanları nelerdir?

Thulium Lazer maleasmalara tek seansta uzun vadeli çözüm olabilir. Başka yaşlılık nedeniyle oluşmuş yaşlılık lekeleri de thulium lazerle tek seansta silinebilir. Sivilce gibi iltihaplı deri lezyonlarından sonra kalan lekelerde de uygun dozlarda tek seansta sonuç alınır. Bundan başka cilt yenilemesi, gençleşmesi için de thulium lazer uygulanabilir.

Thulium Lazer ile Cilt Gençleştirme

Thulium Lazer cihazı vasıtasıyla sağlanan lazer teknolojisinden elde edilen ısı ve ışık enerjisi cilt altındaki dokulara etki eder. Yaşlılık belirtilerini giderebilme amacıyla cilt altı dokularda kasıtlı berelenmeler oluşturulur. Cildi ve cilt altı dokuları lazer ile kontrollü bir şekilde uyararak derinin kendi doğal onarım süreci uyarılır. Böylece onarıcı hücreler, kırışıklıkların, sarkmaların ve ince çizgilerin oluşmuş olduğu bölgelere gelerek cilt gençleşmesi tetiklenir. Konu hakkında daha detaylı bilgi için “Thulium Lazer ile Cilt Gençleştirme” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Baby face thulium lazer

Bundan başka babyface thulium lazer uygulaması ile cilt tonu düzenlenmesi, deride sıkılaşma, geniş gözeneklerin düzeltilmesi, ciltte canlanma ve parlaklık, ince kırışıklıklarda düzelme, yüzde lifting sağlanabilir.

Thulium bebek cildi uygulaması( babyface thulium lazer uygulaması) cilt için gerekli A vitamini, C Vitamini, resvaratrol, ferulik asit gibi antioksidan maddelerin, gençleştirici serumlarımın, treneksamik asit gibi leke açıcı maddelerin, kılcal damar azaltıcı k vitamininin, kendi kanınızdan elde edilen pıhtı hücrelerinin (PRP), nem sağlayıcı hyaluronik asitin ve cildi parlatıcı tüm maddelerin Thulium leke ve gençlik lazeri yardımıyla cilt altı dokulara ulaştırılmasıdır. Amaç parlak, canlı, nemli,eşit tonajlı, ışıl ışıl ve genç kalma özelliğini koruyabilen diri ve sağlıklı bir cilt oluşturmaktır. Bu amaçla pek çok işlem bulunmakla beraber; ağrısız, konforlu, hızlı ve kalıcı etkisi ile thulium lazer son yıllarda tercih edilen bir sistem olarak ön plana çıkmıştır. Deri kendini yenileyebilen bir organdır. Zamanla bu yenileme özelliği azalır. Thulium lazerle kontrollü bir şekilde deriyi uyarıp derinin kendini yenileme özelliği artırılabilir. Thulium lazer babyface modunda, 1927 dalga boyuna sahip yeni teknolojik bir lazer olan thulium lazer aracılığıyla deride yaklaşık 6000-10000 adet mikrokanal açılmaktadır. Cildin sorununa ve gerekliliklerine göre seçilen destekleyici maddeler bu kanallar aracılığıyla deriye yedirilmektedir. Böylece hem thulium lazerin gençleştirici ve yenileyici etkisinden yararlanılır hem de sürülen ampullerin aydınlatıcı, parlatıcı, gençleştirici, renk açıcı, besleyici ve koruyucu etkileri artırılır. Konu hakkında daha detaylı bilgi için “Babyface Thulium Lazerle Cilt Parlatma” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Thulium Lazer ile akne, faça izi ve çatlak tedavisi

Thulium Lazer teknolojisinden elde edilen enerji ile izlerin ve çatlakların oluşmuş olduğu alanları iyileştirebilme amacıyla cilt ve cilt altı dokularda kasıtlı berelenmeler oluşturulur. Başka bir deyişle cilt kontrollü bir şekilde uyarılır. İyileştirme amacıyla cilt altı dokular üzerinde kasıtlı bir şekilde berelenme oluşturmanın temelinde yatan mantık ise kişinin vücudunun doğal onarım sürecinin uyarılmasıdır. Normalden fazla onarıcı hücrelerin, izlerin ve cilt çatlaklarının olduğu bölgelere gelerek; izleri ve cilt çatlakları iyileştirmek ve tedaviyi bu şekilde sağlamak amaçlanır. Konu hakkında daha detaylı bilgi için “Lazerle Yara İzi ve Çatlak Tedavisi” başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Thulium Lazer ile Cilt Leke tedavisi, babyface uygulaması ve lazerle cilt gençleştirme fiyatı nedir

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmıştır.Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Thulium Lazer ile leke tedavisi ve babyface uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Thulium Lazer ile leke tedavisi,babyface uygulaması ve lazerle Cilt Gençleştirme uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81, 0312 219 18 82 ve 0530 340 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.