Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Örümcek Ağı Estetiği

Örümcek ağı estetiği; ciltte oluşan sarkma, kırışıklık, ince çizgi gibi yaşlanma belirtilerinin ameliyat gerektirmeksizin giderilmesini amaçlayan bir medikal estetik uygulamasıdır. İşlemi gerçekleştirmek için vücut ile uyumlu organik iplerden faydalanılmaktadır. Organik iplerle yüz germe, medikal estetik alanında ve hastalar arasında örümcek ağı estetiği, ameliyatsız cilt germe, altın iplik yöntemi, thread lift, v-lift gibi isimlerle de ifade edilebilmektedir.

Ankara'da örümcek ağı estetiği & fiyatı

Ankara'da örümcek ağı estetiği yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0312 219 18 81 ve 0530 340 18 82 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Ankara'da Organik İplerle Yüz Germe Uygulaması Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

Organik iplerle yüz germenin botoks ve dolgudan farkı nedir?

Cilde gerginlik veren botoks ve hacim kazandıran dolgu gibi diğer gençleştirme yöntemlerinden en belirgin farkı, organik iplerin kullanımının kişinin vücudunda zaten var olan onarıcı işleyişi faaliyete geçirmesidir. Botoks ve dolgu uygulamalarında kullanılan malzemelerin sağladığı etkiler vücutta belirli bir süre iyilik hali yaratmakta ama zaman içinde etkileri son bulmaktadır. Organik iplerle yapılan yüz germe uygulamasında ise, cilt altına yerleştirilmiş olan ipler, vücut tarafından emilene kadarki sürede kişinin kendi iyileştirici hücrelerinin aktivitesini arttırmaktadır. Aktivitesi tetiklenen hücreler, gençleşme etkilerinin çoğalmasına ve daha uzun vadeye yayılmasına katkı sağlamaktadır. Başka bir deyişle, sadece dışarıdan vücuda aktarılan bir malzeme ile gençleşme etkileri yaratmamakta, beraberinde artı olarak cildin doğal mekanizmalarını uyandıran bir işlev de üstlenmektedir.

Örümcek ağı estetiği nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın talebine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak yöntemin Organik İplerle Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği) uygulaması olması durumunda, ilk aşamada uygulamaya başlamak üzere işlemin yapılacağı alan temizlenmekte ve hijyenik açıdan uygulamaya hazır hale getirilmektedir. Cilt üzerine sürülen ve lokal anestezi etkisi sağlayan medikal kremler aracılığıyla kişinin işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızı hissinin önlenmesi sağlanmaktadır. Lokal anestezi etkisinin ortalama 20 dakika içerisinde aktif hale gelmesinden sonra işleme başlanmaktadır. Ciltte oluşturulmak istenen gerginliğe ve iplerin kullanımıyla elde edilecek kaldırma etkisine göre iplerin hangi yönlere, ne kadar miktarda yerleştirileceği doktor tarafından planlanmaktadır. Tedavi planına uygun olarak mikro iğne olarak tarif edildiği şekli ile çok ince uçlu iğneler vasıtasıyla ortalama 100 – 300 organik ipin cilt altına yerleşimi sağlanmaktadır. Kapsamlı bir işlem ortalama 1 saatte bitirilebilmektedir.

Örümcek ağı estetiği etkisi ne kadar sürer?

Organik İplerle Yüz Germe uygulamasında kullanılan iplerin vücut içerisindeki varlığı ortalama 8 ay -1 sene içerisinde vücut tarafından eritilmesi ve emilmesi ile ortadan kalkmaktadır. Organik iplerin vücut içerisinde yerleştirilmiş oldukları bölgelerde yarattıkları toparlanma tedavi sürecini vücudun doğal mekanizmalarını uyandırarak sağladığı için olumlu gençleşme etkileri genel tablo olarak 1 – 1,5 yıla kadar devam etmektedir. İstenilen etkiler azaldığında veya ortadan kalktığında Organik İplerle Yüz Germe uygulamasının tekrarı sağlanmakta ve çizgilerdeki açılma etkisi pekiştirilerek devam ettirilebilmektedir.

Sorularınız İçin

Örümcek ağı estetiği yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Organik İplerle Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği) uygulaması yaptırmadan önce mutlaka bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Organik İplerle Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği) uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda uygun malzemelerin kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Örümcek ağı estetiği fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Hem bu sebeplerden heme de yasal mevzuat gereği web sitesinde örümcek ağı estetiği fiyat bilgisi verilememektedir. Ankara’da organik iplerle yüz germe hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.