Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon, insan vücudunda özellikle ergenlik dönemi sonrasında artan kıllanmaların ve tüylenmelerin kişinin isteğine yönelik olarak vücuttan giderilmesini amaçlayan ve bu işlemi gerçekleştirmek üzere tıpta da uzun yıllardır güvenli bir şekilde kullanılan lazer teknolojisinden faydalanılan bir dermatoloji uygulamasıdır. Lazer epilasyon uygulaması hem kadınlar hem de erkekler açısından geleneksel yöntemlerin geçici olarak sağladığı kılsızlık ve tüysüzlük durumunu daha uzun süre, hatta kıl köklerine istenilen etki sağlandığında ömür boyu sürdürebilme imkanını sunması nedeniyle; ağda, tıraş, tüy dökücü krem ve cımbız kullanımı gibi metotların yerini almaya başlamıştır.

Ankara'da Lazer Epilasyon Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

Lazer Epilasyon uygulamasının temel mantığı nedir?

Lazer Epilasyon uygulamasının temel çalışma mantığı, lazer teknolojisini sağlayan cihazdan elde edilen ısı ve ışık enerjisi ile kılların cilt altında yer alan kök bölümüne etki etmek şeklinde özetlenebilir.Lazer Epilasyon cihazına bağlı başlık vasıtasıyla cildin dış katmanından verilen enerjinin kıl köklerine taşınmasını sağlayan aracı, melanin olarak adlandırılan ve kişinin kıllarına ve tenine renk veren pigmentlerdir.Kıl köklerinde yer alan melaninle ; aktarılan ısı ve ışık enerjisi kıllanmalardan ve tüylenmelerden arınma amacıyla kıl köklerini tahrip etmekte ve kıllanma ve tüylenme sorununun ortadan kalkmasını sağlamaktadır. Cilde ve kıllara rengini veren melanin pigmentinin uygulamada üstlendiği önemli role dayalı olarak, kişinin cilt tonu ve kıllarının rengi Lazer Epilasyon uygulamasının gerçekleştirileceği cihazın (Alexandrite Lazer, Diode Lazer, ND: Yag Lazer gibi) belirlenmesinde temel unsur olmaktadır. Kişinin cilt tonuna ve kıllarının rengine, kalınlığına, yoğunluğuna göre seçilen farklı Lazer Epilasyon cihazları ile farklı seviyelerde dalga boyu, atım ve sıklık seçenekleri belirlenerek işlem gerçekleştirilmektedir.

Lazer Epilasyon uygulaması hangi bölgelere uygulanabilir?

Lazer Epilasyon uygulaması, hemen hemen tüm vücut bölgeleri üzerinde gerçekleştirilebilmektedir. Kadınlarda kıllanmaların en çok görüldüğü kollar, bacaklar, bikini bölgesi ve koltuk altı alanları en sık uygulama yaptırılan vücut bölgeleridir. Yaşanan kıllanmalardan ve tüylenmelerden rahatsızlık duyan kadınlar için bıyık ve çene alanları da uygulamanın başarılı sonuçlar verdiği ve uygulama yapılabilen yüz bölgeleri olarak öne çıkmaktadır. Erkeklerin Lazer Epilasyon amaçlı başvurduğu bölgeler ise genellikle yoğun kıllanma görülen ense, göğüs, omuz ve sırt alanları olmaktadır.

Lazer Epilasyon uygulaması nasıl yapılır?

Lazer Epilasyon uygulamasına başlamadan önce kişinin isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak olan Lazer Epilasyon cihazının seçimi yapılmaktadır. Kişinin cilt tonuna ve işlem yapılacak olan bölgedeki kılların renk, kalınlık, yoğunluk gibi özelliklerine göre uygun dalga boyu, atım ve sıklık gibi teknik detaylar lazer cihazı üzerinden seçilmektedir. Lazer Epilasyon başlığı ile kıllanmaların ve tüylenmelerin giderilmesi istenen alanların dış yüzeyi üzerinden geçiş sağlanmaktadır. Hastaların acısız ve konforlu bir işlem süreci yaşaması için Lazer Epilasyon cihazları uygulama sırasında soğutucu etki sağlayan destek sistemlere sahip olarak üretilmiştir. Kapsamlı bir Lazer Epilasyon uygulaması 30 – 45 dakika içerisinde tamamlanmaktadır ve kişi işlem sonrasında sosyal hayatına hiçbir sorun yaşamadan devam edebilmektedir. Uygulamanın kaç tekrar gerektireceği hastanın özelliklerine ve tedavinin kapsamına bağlı olarak farklılık göstermekte ancak 4 – 10 seans uygulama yapılması önerilir. Uygulama sonrası bölgeye uygulanması gereken bakım teknikleri ve güneşten koruma yöntemleri uzman doktor tarafından hastaya tarif edilmektedir.

Sorularınız İçin

Lazer Epilasyon Cihazları Nelerdir?

Alexandrite Lazer: Koyu cilt tonuna sahip kişilere uygulanması cilt lekesine sebep verme ihtimalinden ötürü uygun olmayan ancak, açık tenli kişilerde olumlu etkiler ortaya çıkaran bir lazer teknolojisidir. Diode Lazer: Koyu cilt tonuna sahip kişilerde lazer teknolojisi ile epilasyon uygulamasını mümkün kılan bir cihazdır. Nd: Yag Lazer: Diğer lazer teknolojilerine göre dezavantajı daha acı verici olması olsa da, çok koyu renkte cilt tonuna sahip kişilerde lazer epilasyona imkan sunan bir teknoloji sağlamaktadır.

Lazer Epilasyon uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Lazer Epilasyon uygulaması yaptırmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Lazer Epilasyon uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin cihazların kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Lazer Epilasyon uygulamasının fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Lazer Epilasyon uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Lazer Epilasyon uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.