Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgili Danışanlarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu ile Burun Estetiği Hakkında Sık Sorulan Soruları Dr. Pınar Cömert Cevaplıyor...

Burun dolgusu ne amaçla yapılır?

Burunda yer alan eğrilikleri, çökmeleri ve burun kemerini düzeltmek ve burnun yukarı kaldırılması için yapılır.

Burun dolgusunda kullanılan maddeler nelerdir?

Yüz dolgusu ve burun dolgusu aynı maddelerdir. Burun dolgusu İçin dolgu tipi;burun büyüklüğü ve inikliğine göre seçilir. Hyaluronik asid dolgular burun dolgusu İçin en sık uyguladığımız dolgu cinsidir. Bunun yanısıra, kalsiyum kristali dolgusu yani mineral aşı ve akıllı dolgular bu işlemde kullanılabilir.

Burun dolgusu nasıl bir işlemdir ameliyattan farkı nedir?

Burun dolgusu ameliyatsız bir işlemdir. Lokal anestezi ile yapılır, tamamen uyutma yani genel anesteziye ihtiyaç yoktur. Burun dolgusu klinik şartlarında uygulanır, ameliyathane koşulları gerektirmez. Burun dolgusu işlemi konforlu ve pratik bir işlemdir. Toplam uygulama 10-15 dk.  sürer ve uygulama sonrası hemen günlük yaşantıya dönülebilir. Şişlik, morluk, nefes problemi olmaz.

Ankara'da Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

Burun dolgusunun ortalama kalıcılığı ne kadar?

Burun dolgusunun kalıcılığı, kullanılması gereken dolgu türüne, dolgu miktarına  bağlı olarak değişir. Burun dolgusunda dolgu cinsi burun büyüklüğü ve inikliğine göre seçilir, her buruna kendine göre ayrı tip dolgu seçilir. Kalıcılık süresi de dolgu tipine göre, 8 ile 18 ay arasında değişmektedir. Hyaluronik asit dolgular 12-18 ay, Radiesse dolguların ise 18-24 ay süre ile kaldığı bildirilmiştir.  Dolgunun etkisi geçtikten sonra diğer deyişle dolgu eridikten sonra kişi isterse uygulama tekar edilebilir. Burun dolgusunun etkisi geçtikten sonra burun eski haline döner, ameliyattaki olabileceği gibi burunda deformite olmaz.

Burun dolgusu ile neler yapılabilir?

  • Burun eğrilikleri kısmen veya tamamen giderilebilir. Burun kemeri yok edilir
  • Burun ucu kaldırılabilir. Burun ucu kalktığı için bazen nefes problemleri de düzeltilebilir.
  • Burun estetiği ameliyatı sonucu oluşan problemler giderilebilir.
  • Burun dudak bileşkesi belirginleştirilebilir.
  • Burun asimetrileri düzeltilebilir.

İşlem Yapılırken ağrı olur mu?

İşlem acısızdır. Kullanılan dolgu içerisinde anestezik madde bulunmaktadır. Bunun yanısıra işlem öncesinde anestezik krem uygulaması ve sonrasında da soğuk uygulaması burun dolgusu işlemini, konforlu ve ağrısız yapar.

Sorularınız İçin

Burun Dolgusunu Kimler Yapabilir ?

Burun dolgusunu anatomiye hakim, tecrübeli doktorlar tarafından yapılmalıdır. Diğer dolgu uygulamalarında olabileceği gibi burun dolgusu işlemi de tamamen medikal, tıbbi bir uygulamadır. Aksi taktirde istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

Kalıcı Burun Dolgusu Var mıdır?

Burun dolgusu için uzun süre erimeyen ürünlerin kullanılması sakıncalıdır. Çünkü telafisi son derece güç hatta imkansız sonuçlara sebep olabilir. Bu sebepten dolayı burun için kullanılan ürünün eriyebilen bir ürün olması ve mutlaka bilinen bir dolgu markasının tercih edilmesi oldukça önem taşır.

Burun Dolgusu  Burun ameliyatı öncesi deneme amaçlı yapılabilir mi?

Evet yapılabilir. Özellikle burun estetiği yani burun ameliyatı konusunda net karar verememiş olan bireylerde, öncelikle yapılacak kısa süreli bir burun dolgusu ile kişinin olası burun estetiği sonucunu denemesi sağlanmış olur. Ameliyatsız burun estetiği yani burun dolgusu uygulaması ile kişinin olumlu veya olumsuz vereceği kararın netleşmesine yardımcı olunur.

Burun Dolgusu ameliyatsız burun estetiği uygulamasının fiyatı nedir?

Web sitemizde yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Ameliyatsız burun estetiği yani burun dolgusu uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Ameliyatsız burun estetiği, burun dolgusu uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.