Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Çene Dolgusu

Dr. Pınar Cömert Çene Dolgusu Hakkında Soruları Yanıtlıyor...

Çene yüzün belirleyici fakat genelde ihmal edilen veya farkedilmeyen karakteristik bölgelerindendir. Profilinde burnunun büyük olduğunu düşünen kişilerin birçoğunda aslında çene ufaktır. Yüz, burun, boyun arasındaki oranı sağlar. Küçük çeneli kişilere yapılacak çene dolgusu ile kadın ve erkekte ayrı ayrı yüzün etkileyiciliği artırılabilir.

Ankara'da Çene Dolgusu Yaptırmak ya da Fiyat Öğrenmek mi İstiyorsunuz?

Yüzde çenenin pozisyonu nasıl olmalıdır?

Altın oranda yüz bölgesi yatay düzlemde üç bölgeye ayrılır .Saç çizgisiyle kaşlar, kaşlar ile burun ucu, burun ucu ile çene ucu uzunlukları eşit olmalıdır .Burun ucu ile çene ucu arasındaki mesafe üçe ayrılır.Burun ucu ve üst dudak uzunluğu ilk 1/3 ünü, alt dudak ile çene ucu mesafesi alt2/3 ünü oluşturur.Çene ile boyun arası açı 90 derece olmalıdır.

Çene kadında ve erkekte farklılık gösterir mi?

Dudaklardan aşağıya doğru inen hayali çizgi erkeklerde çeneden geçmelidir, bayanlarda ise çene bu çizginin 2- 3 mm gerisinde yer alır. Kadınlarda ters üçgen bir çene, güzel ve genç bir görüntü sağlar .Köşeli,kemikli, kaybolmuş,küçük bir çene kadına sert erkeksi bir ifade verir. Kısaca erkek çenesi daha uzun, kalın ve çıkıntılı ;kadın çenesi ise sivriliği ayarlanmış ters V şeklinde olmalıdır. Çene kişinin profilden görünümünde çok önemli bir rol oynar .uygun sivrilikte bir çene profili dengeler.

Ameliyatsız çene düzeltme mümkün müdür?

Ameliyatın uygun olmadığı çeneler de veya genel anestezi almak istemeyen, operasyondan kaçınan kişilerde ameliyatsız çene düzeltme mümkündür.

Hangi dolgular çene için uygundur?

Vücuda doğal bir şekilde adapte olan hyaluronik asit içerikli dolgular çene için uygundur.Daha geniş,volum kaybıve kemik erimesi olan yaşı ileri kişilerde ise kalsiyum hidroksi apatit içerikli dolgularla çene düzeltme mümkündür.

Sorularınız İçin

Yaş ilerledikçe çenede olan değişiklikler nelerdir?

Yaşla birlikte çene kemiği bir miktar erir çene hacmini ve çıkıntısını yitirir. İskeletteki çökmelere, deri altı yağ dokusu yitimine, yüzü aşağıya çeken kas kontraksiyonlarına, yerçekimine ve derideki atrofiye bağlı olarak ;çenenin hemen üstünde, iki yanda halolu, çöküntülü bir görüntü olur.Oluşan bu çene ile yüzün simetrisi kaybolur, yorgun ve yaşlı bir profil oluşturur.

Çene dolgusu ile hedeflenen nedir?

Bayanlarda ve ve erkeklerde çeneye uygun sivrilik kazandırılması, sarkan çene kenar hattının düzeltilmesi, çene büyüklüğünün kişi yüz oranlarına göre ayarlanması, çene üstündeki çöküntülü görüntünün kaybolması dolgular ile mümkündür.

İşlem kaç dakika sürer?

İşlem özel ince iğnelerle veya kanüllerle uygulanır, 15-20 dakika sürer. İşlemden sonra kişi sosyal hayatına devam eder .Bir kaç gün içinde azalan ödem,makyajla kapatılabilecek morluklar olabilir.

Ne kadar dolgu kullanılır?

Kişinin çenesindeki deformitenin büyüklüğüne ve dolgunun özelliğine göre değişmekle beraber, 1-3 ml dolgu kullanılabilir.

Kalıcılığı ne kadardır?

Kullanılan dolguya göre değişmekle beraber kalıcılık 12-15 ay arasında değişir.

Beraberinde Botulinum protein enjeksiyonu yapılır mı?

Çenesinde portakal kabuğu görüntüsü olan, çene kasları alt dudağı yukarı ve dışarı iten durumlarda botilinum protein enjeksiyonu yapılabilir. Bu enjeksiyonla çene kaslarının kuvveti azalır, dolayısıyla dolgunun kalıcılığında artış olur. Yapılması planlanıyorsa,dolgu enjeksiyonundan 7-10 gün önce toksin uygulanmalıdır.

Ankara Çene Dolgusu Fiyatı

Web sitemizde yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Çene dolgusu fiyatları kullanılması gereken dolgu miktarı ve cinsine göre değişir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden alın dolgusu uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Çene dolgusu hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.