Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Sedef Hastalığı ve Tedavisi

Sedef Hastalığı kişinin vücudunun doğal işleyişi içerisinde gerçekleşen cilt yenilenmesinin kişinin bağışıklık sisteminde yaşanan işleyiş bozukluğu sebebiyle olması gerekenden çok daha aktif ve hızlı gerçekleşmesi sonucu ortaya çıkan bir cilt hastalığıdır. Olması gerekenden daha hızlı cilt yenileme faaliyeti ile cilt sağlıklı bir şekilde oluşmamakta ve kaşıntılı, kırmızı, pullu, acılı deri oluşumları haline gelmektedir. Sedef Tedavisi, Sedef hastalığının iyileştirilmesini amaçlayan dermatolojik tedavi sürecini ifade etmektedir.

Sedef Hastalığı neden olur?

Sedef hastalığı, etkilerini deri üzerinde göstermekte ancak temelinde bağışıklık sistemini ilgilendirmektedir. Ortaya çıkış sebebi net bir şekilde bilinmemekle birlikte, bağışıklık sisteminde ortaya çıkan ve cildi aktif ve hızlı bir şekilde yenilemeye yol açan değişimler, yetersiz ve sağlıksız doku oluşumlarına sebep vererek Sedef hastalığını oluşturmaktadır. Genetik yatkınlık önemli bir faktör olmakla birlikte, özellikle akyuvarların faaliyetlerinin bozulmasına yol açan ve bağışıklık sistemine etki eden tüm süreçler Sedef hastalığının tetiklenmesine yol açabilmektedir. Sedef hastalığının ortaya çıkışına etki ettiği düşünülen unsurlar genellikle; stres ve kaygı gibi psikolojik süreçler; kişinin sahip olduğu birtakım diğer hastalıklara yönelik ilaç tedavilerinin vücutta var olan bağışıklık sistemini etkiliyor olması; mevsimsel olarak ciltte oluşan hassasiyetler ve bakteri kökenli enfeksiyonlar olarak değerlendirilmektedir. Bulaşıcı bir nitelik taşımayan Sedef hastalığı ciltte oluşturduğu belirtilerin beraberinde eklem ağrılarına ,tırnak bozukluklarına da yol açabilmektedir.

Sedef Hastalığı nerelerde olur?

Sedef hastalığının belirtileri vücudun birçok bölgesinde oluşum gösterebilmekte, ancak tipik bir şekilde vücutta en çok görüldüğü alanlar, eller, ayaklar, dirsekler ve saç derisi olmaktadır.

Sedef Hastalığı nasıl tedavi edilir?

Kişiye fiziksel açıdan acı veren ve oluşturduğu görünüm sebebiyle psikolojik açıdan rahatsızlık veren Sedef hastalığının beraberinde cildi enfeksiyonlara açık hale getirmesi tedavi edilmesinin gerekliliğin önemini arttırmaktadır. Sedef hastalığının tedavisinin ilk ve en önemli aşaması deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir doktor tarafından, Sedef hastalığının hastanın hikayesi ve tahliller ile doğru teşhis edilmesi olmaktadır. Sedef hastalığının ortaya çıkış nedeninin tam bilinmemesine bağlı olarak kesin bir tedavi yöntemi bulunmamakta ancak geçici çözümler ve önlemler ile kişinin rahatsızlık sürecini hafif atlatması sağlanabilmektedir. Sedef hastalığı kişinin yaşamı boyunca devam etmekte, kısa veya uzun süreli olarak nüksedebilmekte ve dönemsel olarak artış gösterebilmektedir. Sedef belirtilerinin yer aldığı bölgelere yapılan ilaç uygulamaları ve beraberinde ağızdan alınan ilaçların kullanımları ile hastaya rahatsızlık veren kaşıntı, kızarıklık gibi belirtiler tedavi edilerek giderilebilmektedir.

Sorularınız İçin

Sedef Tedavisi yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Sedef Tedavisi yaptırmadan önce mutlaka deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Sedef Tedavisi sürecinin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, tedavi sürecine bağlı olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Sedef Tedavisinin fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Sedef Tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi verilememektedir. Sedef Tedavisi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.