Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgili Danışanlarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Mezoterapi

Zamanın etkisiyle , cilt üzerinde elastikiyet yitimine bağlı çatlaklar, kırışıklıklar, sarkmalar meydana gelmekte ve kolajen yitimine bağlı olarak gözeneklerde genişleme, ciltte nem ve parlaklık kaybı, saçlarda incelme, dökülmeler oluşmaktadır. Mezoterapi uygulaması, kişinin doğal cilt kalitesini muhafaza etmeyi, güçlendirmeyi ve böylelikle yaşlanmanın olumsuz belirtilerini ameliyat, yani cerrahi girişim gerekmeksizin önlemeyi ve gidermeyi sağlamayı amaçlayan bir medikal estetik uygulamasıdır.Mezoterapi işlemini gerçekleştirmek üzere laboratuvar ortamında hazırlanan vitamin, mineral, aminoasit, hyalüronik asit gibi cilt dostu maddelerden oluşan içeriklerden faydalanılmaktadır. Mezoterapi, medikal estetik alanında ve hastalar arasında Mezolifting ismi ile de ifade edilebilmektedir.

Ankara'da mezoterapi & fiyatı

Ankara'da mezoterapi yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0312 219 18 81 ve 0530 340 18 82 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Ankara'da Mezoterapi ile Cilt Gençleştirme Uygulaması Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

Mezoterapi uygulaması ile tedavinin temel mantığı nedir?

Mezoterapi uygulamasının temel mantığı, Botoks, Dolgu ve Organik İplerle Yüz Germe gibi medikal estetik uygulamaları kadar belirgin toparlama ve gerginlik sağlama amacı taşımaktan ziyade; cildin var olan mevcut kalitesini korumayı ve yükseltmeyi amaçlamasıdır. Cilt kalitesine odaklı bu amaç doğrultusunda, medikal mezoterapi içeriği cilde enjeksiyon işlemi ile aktarılmaktadır. Mezoterapi işleminde kullanılan içerik cildin doğal süreçlerinin işleyişini güçlendirmekte ve böylelikle zamanın olumsuz etkilerinin kişinin cildi üzerinde oluşumunu ertelemekte ve var ise mevcut olumsuzlukları gidermeyi sağlamakta,deride nemlenme ve parlaklık vermektedir. Mezoterapi uygulaması, tıpkı …… ve Somon DNA uygulamaları gibi, gençleşme ve yaşlılık belirtilerini önleme amacıyla son yıllarda geliştirilmekte olan medikal estetik yöntemleri arasındadır.Enjeksiyonu sağlanan Mezoterapi içeriği kişinin kendi bağışıklık sisteminin, iyileştirici ve onarıcı hücrelerinin tedavi sürecini gerçekleştirmeye yönelik aktivasyonunu tetiklemektedir. Mezoterapi uygulaması ile elde edilen sonuçlar dış müdahale ile desteklenmiş ama vücudun kendi mekanizmaları ile ortaya çıkardığı değişimler olduğu için işlem doğal bir işlemdir.

Mezoterapi uygulaması hangi bölgelere yapılabilir?

Mezoterapi uygulamasının içeriği neredeyse tüm vücut alanlarına uygulanabilir. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, kollar, bacaklar, eller ve hatta saç derisi gibi birçok farklı bölge üzerinde Mezoterapi uygulaması yapılabilmektedir.

Mezoterapi uygulaması nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak en uygun tedavi yönteminin Mezoterapi uygulaması olması durumunda, ilk aşamada uygulamanın yapılacağı alan temizlenir ve hijyenik açıdan uygulamaya hazır hale getirilir. Cilt üzerine sürülen ve lokal anestezik etkili medikal kremler aracılığıyla kişinin işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızı hissinin önlenmesi sağlanır. Lokal anestezi etkisinin ortalama 20 dakika içerisinde aktif hale gelmesinden sonra işleme başlanmaktadır. 1 – 3 mm derinliğe etki edebilen ince uçlu iğne kullanımıyla etki edilmek istenen bölgelere, doktor tarafından hastanın ihtiyacına bağlı olarak gerekli malzemelere sahip, belirlenen dozda Mezoterapi içeriği enjekte edilir. İşlem sonrası şişlik ve morluk oluşumunu önlemek amacıyla bölgeye hafifçe buz uygulaması yapılmaktadır. 15 – 30 dakika içerisinde tamamlanan işlem sonrasında hasta sosyal hayatına hiçbir sorun yaşamadan devam edebilmektedir. Hassas ciltlerde ortaya çıkabilecek hafif kızarıklıklar, şişlikler veya morluklar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Uygulamanın kaç tekrar gerektireceği hastanın özelliklerine ve tedavinin kapsamına bağlı olarak farklılık göstermekte ancak 1 – 2 hafta arayla ortalama 2-8 seans uygulama yapılması genel bir tablo olmaktadır.

Sorularınız İçin

Mezoterapi uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Mezoterapi uygulamasının etkisi işlemden hemen sonra başlar. İlerleyen süreçte cilt dostu malzemeleri içeren içeriğin deriyi harekete geçirmesi ile doku onarımı artmakta ve olumlu değişimler dışarıdan fark edilir şekilde belirginlik kazanmaktadır. Mezoterapi uygulamasının olumlu etkileri 6ay 1 sene kadar devam etmektedir.Sağlanan etkilerin devam ettirilmesi amacıyla uygulama tekrar edilebilmekte ve istenen etkiler yenilenebilmektedir. Uygulamayı tekrar etmek için ideal zaman, birinci yılın sonrasıdır, Mezoterapi uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir? Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Mezoterapi uygulaması yaptırmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Mezoterapi uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin malzemelerin kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Mezoterapi uygulamasının fiyatı?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin temel medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Mezoterapi uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Mezoterapi uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.