Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Bölgesel Zayıflama

Genetik yatkınlık,sağlıksız beslenme alışkanlıkları ve beraberinde hareketsiz yaşam tarzı veya hormonlara ilişkin birtakım işleyiş bozukları gibi sebeplerden ötürü kişilerin vücudundaki yağ oranı artmakta ve bu yağlanmalar özellikle belirli bölgelerde yoğunlaşabilmektedir. Yağ oranı fazla olan kişiler yaş, boy, kilo gibi özelliklerine ve metabolizmalarına göre beslenme uzmanları (diyetisyenler) tarafından verilen diyetler ile vücudunun genelinde zayıflama sağlayabilmektedir. Bölgesel incelme uygulamasına ise kişinin zayıflama sağlanmış olsa dahi özellikle karın, basen, bel gibi bölgesel olarak yerleşmiş olan yağlarından kurtulamıyor olması durumunda başvurulmaktadır. Aqualyx gibi medikal estetik uygulamaları ile bölgesel zayıflama ameliyat gerektirmeksizin sağlanabilmektedir. Bölgesel yağlanmaya sahip alanlarda hedeflenen incelmeyi gerçekleştirmek üzere CE belgesine sahip olan Aqualyx adlı güvenli bir medikal karışımdan faydalanılmaktadır.

Ankaara'da Bölgesel İncelme Uygulaması Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

Aqualyx ile bölgesel zayıflama uygulamasının temel mantığı nedir?

Aqualyx ile bölgesel incelme uygulamasının temel mantığı, insanların vücudunda var olan ve sindirim sistemi içerisinde görev alan safra asidine benzer bir maddeden faydalanmaktır. Depolanmış yağ hücreleri içindeki yağ asitlerinin serbest bırakılmasını sağlayan Aqualyx adlı medikal içerik,sorunlu bölgelere enjeksiyon vasıtasıyla uygulanmakta ve böylece yağ çözücü etki elde edilmektedir. Kişinin zayıflama ile sonuç elde edemediği yağ depolanmış alanlarına yapılan bu medikal müdahale ile herhangi bir cerrahi uygulamaya başvurulmasına gerek kalmadan,hücre yapılarının işleyişi üzerinden yağ dokusu kaybı hedeflenmektedir.

Aqualyx ile bölgesel zayıflama hangi bölgelere yapılabilir?

Aqualyx ile bölgesel incelme uygulamasının içeriğinin doğal olması nedeniyle neredeyse tüm vücut alanlarına uygulanabilmektedir.Bölgesel yağlanma problemi ile en sık karşılaşılan alanlar erkeklerde özellikle bel ve karın bölgesi,kadınlarda ise bel ve karın bölgesine ek olarak kalça ve basen bölgeleri olmaktadır.Bölgesel incelme amacıyla uygulamalar sıklıkla bu bölgelere uygulanmakla beraber,kol ve bacak içleri, gıdı ve ense gibi vücut bölgeleri de uygulamanın olumlu etki sağladığı alanlardır.

Aqualyx ile bölgesel zayıflama uygulaması nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak en uygun tedavi yönteminin Aqualyx ile Bölgesel İncelme uygulaması olması durumunda,ilk aşamada uygulamaya başlamak üzere uygulamanın yapılacağı alan temizlenmekte ve hijyenik açıdan uygulamaya hazır hale getirilmektedir. Uygulama, ince uçlu iğne ile acı hissi yüksek olmayan yağ dokusu üzerine gerçekleştirildiği ve Aqualyx tüp içeriği lokal anestezi etkisine sahip olduğu için ayrıca lokal anestezi gerektirmemektedir.Aqualyx ile Bölgesel İncelme uygulamasında etki edilmek istenen bölgelere, doktor tarafından hastanın ihtiyacına bağlı olarak belirlenen miktarda Aqualyx tüp içeriği enjeksiyon yoluyla aktarılmaktadır.15 – 30 dakika içerisinde tamamlanan işlem sonrasında hasta sosyal hayatına hiçbir sorun yaşamadan devam edebilmektedir.Hassas ciltlerde ortaya çıkabilecek hafif kızarıklıklar,şişlikler veya morluklar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.Uygulamanın kaç tekrar gerektireceği hastanın özelliklerine ve tedavinin kapsamına bağlı olarak farklılık göstermekte ancak 3 hafta arayla ortalama 3 – 4 seans uygulama yapılması önerilir.

Aqualyx ile bölgesel zayıflama uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Aqualyx ile Bölgesel İncelme uygulamasının etkileri işlemden hemen sonra vücutta faaliyete geçmektedir.İlerleyen süreçte yağ asitlerinin serbest bırakılmasını ve vücuttan idrar yoluyla atılmasını sağlayan maddeleri içeren Aqualyx içeriğinin vücudu harekete geçirmesi ile bölgesel incelme başlamaktadır.Bölgesel incelme sonucunun fark edilir şekilde belirgin hale gelişi devam edilen seanslar ile 1,5 ayı bulmaktadır. Kişinin yaşamını sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz alışkanlıkları ile sürdürmesi vücutta yeniden yağ depolanması oluşmamasında ve bölgesel incelme uygulamasının etkilerinin devam etmesinde büyük rol oynamaktadır.Sağlanan etkilerin yitirilmesi durumunda uygulama tekrar edilebilmekte ve istenen etkiler yenilenebilmektedir.Kesinlikle bir zayıflama yöntemi değildir sadece bölgesel incelme sağlamaktadır.

Aqualyx ile bölgesel zayflama uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Aqualyx ile Bölgesel İncelme uygulaması yaptırmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir.Aqualyx ile Bölgesel İncelme uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi,uygulamalarda güvenilir ve etkin malzemelerin kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Aqualyx ile bölgesel zayıflama fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler,kişilerin temel medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır.Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi,ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenmelidir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Aqualyx ile Bölgesel Zayıflama uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir.Aqualyx ile Bölgesel İncelme uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 ve 05303401882 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.