Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Yüz Dolgusu Uygulamaları

Ankara'da yüz dolgusu & fiyatı

Ankara'da yüz dolgusu yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0312 219 18 81 ve 0530 340 18 82 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Dr. Pınar Cömert (Ankara) Yüz Dolgusu Hakkındaki Soruları Yanıtlıyor...

Yüz Dolgu Uygulaması nedir?

Yaşlılık belirtisi olarak, zamanın etkisi ve yer çekimi ile yüzde sarkmalar, çökmüş ve yorgun bir görüntü oluşabilmektedir. Dolgu uygulaması yaşlılığın bu belirtilerini ameliyat, yani cerrahi girişim gerekmeksizin toplamayı amaçlayan bir medikal estetik uygulamadır.İşlemi gerçekleştirmek üzere tıpta uzun yıllardır güvenli bir şekilde kullanılan hyalüronik asit adlı dolgu maddesinden faydalanılmaktadır.Aynı zamanda akıllı dolgular,mineral dolgular da bu yüz dolgusu işlemi için kullanılır.

Yüz Dolgusu uygulamasının temel mantığı nedir?

Dolgu uygulamasının temel mantığı yüzde yaşanan hacim kaybını yeniden sağlayarak kişinin yüzünde oluşan yaşlı ve çökmüş görüntünün toplanmasını sağlamaktır.Yaşlanma ile hacim kaybı kemik erimesi,yağ yastıkçıklarının eriyip aşağı kayması nedeniyle olur.Hacim kaybını yerine koyma amacına yönelik olarak, vücut ile uyumlu olan hyalüronik asit,akıllı dolgu veya mineral dolgu adlı dolgu maddesinin ihtiyaç duyulan bölgelere enjeksiyonu ile sağlanmaktadır

Ankara'da Yüz Dolgusu Yaptırmak ya da Yüz Dolgu Fiyatı Öğrenmek mi İstiyorsunuz?

Hangi yüz bölgelerine dolgu yapılır?

Zamanla hacim kaybı olan,alın,şakak,elmacık,orta yüz,gözaltı,gözüzeri,çene,dudak gibi bölgelere;yerçekimi etkisiyle aşağıya sarkan elmacık,yanak,kaş gibi bölgelere yüz dolgusu uygulanır.Burun kemeri düzeltmek ve ucunu kaldırmak için de burun dolgusu yapılır.

Dolgu uygulamasında kullanılan maddenin özellikleri nelerdir?

Dolgu uygulamasında kullanılan hyalüronik asit insan vücudunda zaten var olan bu yüzden insan vücudu ile tam uyumlu bir yapıya sahip olan bir polisakarittir yani bir cins şekerdir.Hyalüronik asit maddesinin insan vücuduna yabancı olmayan bir madde olmasının yanı sıra su tutma kabiliyetine de sahip olması, dolgu malzemesi olarak kullanımının sağladığı diğer bir avantajdır.Su tutma kabiliyeti ile doğru orantılı olarak hyalüronik asit aktarımı sağlanan bölgelerde istenilen hacim artışı ve toparlanma sağlanabilmektedir. Akıllı dolgu ve mineral dolgu da deri ile uyumlu cilt kalitesini artıran diğer dolgu maddeleridir.

Dolgu uygulaması hangi bölgelerde gerçekleştirilebilir?

Yüze dolgu uygulaması yaşlılık belirtisi olarak çökme belirtilerinin yani hacim kaybının gözlemlendiği tüm yüz bölgeleri üzerinde gerçekleştirilebilmektedir. Yanaklar, “elmacık kemikleri”, “şakaklar”, “çene” ve özellikle “göz altları” hacim kaybının en belirgin yaşandığı alanlar olduğu için dolgunun en sık uygulanan bölgeleridir.

Yüze Dolgu uygulaması nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak en uygun tedavi yönteminin dolgu uygulaması olması durumunda,ilk aşamada uygulamaya başlamak üzere uygulamanın yapılacağı alan temizlenmekte ve hijyenik açıdan uygulamaya hazır hale getirilmektedir.Cilt üzerine sürülen ve lokal anestezi etkisi sağlayan medikal kremler aracılığıyla kişinin işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızı hissinin önlenmesi sağlanmaktadır.Lokal anestezi etkisinin ortalama 20 dakika içerisinde aktif hale gelmesinden sonra işleme başlanılır.İnce uçlu iğne kullanımıyla etki edilmek istenen,sarkmanın olduğu çizerek belirtilen bölgelere,doktor tarafından hastanın ihtiyacına bağlı olarak belirlenen dozda hyalüronik asit,akıllı dolgu veya mineral dolgu enjeksiyon yoluyla verilir.İşlem sonrası şişlik ve morluk oluşumunu önlemek amacıyla bölgeye hafifçe buz uygulaması yapılabilir.15 – 20 dakika içerisinde tamamlanan işlem sonrasında hasta sosyal hayatına hiçbir sorun yaşamadan devam edebilmektedir.Hassas ciltlerde ortaya çıkabilecek hafif kızarıklıklar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer.

Sorularınız İçin

Yüz Dolgusu uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Dolgu uygulaması sonrası etkiler uygulama sona erdiği andan itibaren başlamaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve yapılan dolgu malzemesi miktarına ve cinsine bağlı olarak ortalama 1-3sene boyunca hacim sağlayan etkinliğini devam ettirmektedir.Hyalüronik asit,akıllı dolgu ve mineral dolgu,vücut tarafından emildiği için yüz dolgu uygulaması ömür boyu kalıcı bir etkiye sahip olmamakta ancak etkisini yitirdikten sonra bölgede istenen hacimli ve sağlıklı görüntünün devam ettirilmesi amacıyla tekrarlanabilmektedir.

Yüze Dolgu uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi,kişinin yüze dolgu uygulaması yaptırmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir.Yüze dolgu uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin uzman bir doktor doktor tarafından uygulanması gerekir.Yüz dolgu uygulamalarında güvenilir ve etkin malzemelerin kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahiptir.

Yüz Dolgu uygulamasının fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır.Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi,ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir.Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden yüz dolgusu uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir.Yüz dolgusu uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.