Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgili Danışanlarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Lazerle Dövme Silme

Ankara'da lazerle dövme silme işlemi yaptırmadan önce Q switched ve picosaniye lazer arasındaki farkları öğrenebilirsiniz. İşlem hakkında sıkça sorulan soruların cevapları yazının devamında bulabilirsiniz. Dr. Pınar Cömert'in Ankara Söğütözü'ndeki muayenehanesinde ücretsiz ön görüşme talebi için 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonları ya da iletişim formunu kullanabilirsiniz.

İnsan güzel görünmek için vücuduna yaptırdığı işlemlerden pişman olabiliyor. Bu işlemlerin başında dövmeler geliyor. Yaş alma dönemimizde estetik algımız ve beğenilerimiz değişebiliyor. Beğenerek yaptırdığımız dövmelerimizi zamanla beğenmez hale gelebiliyoruz.

Ankara'da Lazer ile Dövme Sildirmek mi İstiyorsunuz?

Dövme silme işleminde hangi lazerler kullanılır?

Son 15-20 yıldır dövme silmede kullanılan Q anahtarlı lazerler mevcuttu. Bu Q anahtarlı lazerler nanosaniye düzeyinde, yani saniyenin milyarda bir süresinde, atım yaparlar. Küçük boya noktacıklarını görmede yetersiz kalırlar. Bu boya partiküllerini görmediği için seanslarla küçültülen boya partiküllerinde 15 -20 seans da uygulansa dövmeyi tam anlamıyla yok edemiyebilirler. Son teknolojide enerjisini saniyenin trilyonda bir süresinde gönderen picosaniye lazerlerle dövmeler daha hızlı, kuvvetli ve risksiz bir şekilde silinmektedir.

Picosaniye lazerin Q Switched Lazerden farkı nedir? Kaç seans uygulanır?

Çok hızlı atım yaptıkları için dövme boya partiküllerini q anahtarlı lazerlere nazaran çok daha ufak parçalara ayırabilirler ve bu küçük parçacıklar da vücudun tamamen kendi doğal hücreleri ile çok hızlı bir şekilde vücuttan atılır. Hızlı ve etkili seansları nedeniyle diğer q switched lazerlere göre seans sayılarını %60 oranında azaltmıştır. Normalde 10—12 seansta silinen dövmeler, 4-6 seansta silinebilmektedir. Normal seansların 4-6 hafta aralıklarla yapıldığını biliyoruz. Yani bir dövme silme işlemi 2-2,5 seneye yayılmakta iken, pikosaniye lazerlerle bu süre 4-6 aya düşmüştür.

Her renk dövme Picosaniye Lazerle silinebilir mi?

Picosaniye lazerde üç dalga boyu üretimi vardır. Mevcut q switched lazerlerde sadece 1064 mm dalgaboyu söz konusudur ve siyah renkli dövmede etkilidir. Renkli dövmeleri silmede başarısız kalabilir. Picosaniye lazerde 1064 dalga boyuna ek olarak siyah, lacivert, mavi ve yeşil renklerdeki dövmeleri gören 755nm lik başlık ve üçüncü olarak var olan 532nm lik başlık ise sarı, turuncu, kırmızı, mor renkler üzerinde etkilidir. Sarı renk dövmeyi silebilen tek lazer sistemi ise picosaniye lazerleridir. Çünkü sarı boyanın pigment partikülleri diğer renk pigmentlerine göre küçüktür. Boyut küçük olduğu İçin Q-switched lazerler bu rengi görmezler. Bu da picosaniye lazerin diğer bir başarısıdır.

Sorularınız İçin

Kalıcı makyaj silmesinde de Picosaniye lazerler kullanılabilir mi?

Picosaniye lazerle , dövme silme işleminin dışında kalıcı makyaj dövmelerini de konforlu ve daha az seans sayısı ile silebilmektedir.,

İşlem ağrılı mıdır?

İşlemden önce uygulanacak alan lokal anestezi ile uyuşturulur.
Picosaniye lazer ile dövme silme tedavisi diğer q switched lazere göre daha ağrısızdır. Bunun sebebi çok çok kısa atım süresi sebebiyle Picosaniye lazer fotomekanik yani parçalayıcı etki yapar. Q-switched lazerlerde ise dövme boyaları tarafından emilen ışık enerjisi çevreye ısı enerjisi verdiği için daha fazla ağrıya sebep olmaktadır.

Picosaniye lazer riskli midir?

Isı etkisi olmadığı için yanık ve iz riski q switched lazere göre daha azdır. Düşük enerji dozlarıyla etkili sonuçlar elde edildiği için dövme yapılırken oluşan izler üzerine de etkilidir.

Ankara ‘da Picosaniye lazer ile dövme silme fiyatları nedir?

Picosaniye lazer ile dövme silme fiyatları dövme cinsi, genişliği ve rengine göre belirlenir. Ön görüşmelerimiz ve ön muayenelerimiz ücretsizdir. Diğer sorularınız ve ön görüşme talepleriniz için 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan ya da iletişim formunu kullanarak Dr. Pınar Cömert'e ulaşabilirsiz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.