Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Thulium Lazer ile Sivilce Tedavisi

Sivilce, yağ bezlerinde yaşanan tıkanma sonucu iltihaplı, kırmızı, şişkin deri oluşumları olarak vücudun hemen hemen her yerinde oluşabilen bir cilt rahatsızlığıdır. Genetik yatkınlığın büyük rol oynadığı sivilce problemi özellikle ergenlik dönemi gibi hormon değişimlerinin yaşandığı süreçlerde artmakta ve kişinin yaşamı boyunca tekrarlayabilmektedir. Vücut tarafından bağışıklık sisteminin işleyişi ile veya birtakım topikal ya da oral ilaç tedavileri ile geçmesine rağmen bazı ağır sivilce oluşumları, cilt dokusu üzerinde sivilcelerin çıktığı ve iyileştikten sonra kapandığı alanlarda iz bırakabilmektedir. Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi, sivilcelerden kalan izlerin giderilmesini amaçlayan ve bu işlemi gerçekleştirmek üzere tıpta birçok alanda sıkça kullanılmaya başlanmış olan lazer teknolojisinden faydalanılan medikal estetik uygulamayı ifade etmektedir.

Ankara'da Thulium Lazer ile Sivilce İzlerinizi Tedavi Ettirmek mi İstiyorsunuz?

Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi uygulamasının diğer lazer sistemleri ile gerçekleştirilen uygulamalardan farkı nedir?

Lazer teknolojisi, hastaların ihtiyaçlarına, medikal estetik ve deri – cilt hastalıkları alanlarında hekimlerin tedavilerine ilişkin sıkıntıları çözmek amaçlı,sorunu az yan etki ile, etkili şekilde ve kısa sürede çözmeye yönelik olarak geliştirilmiştir. Günümüzde halen daha lazer teknolojisinin ileri seviyelere taşınmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Thulium Lazer sistemi, cilde karşı çok daha hassas ama sonuçları çok daha etkili kılınmak üzere üretilmiş bir teknoloji olarak son dönemde lazer sistemleri içerisinde farklılık göstermekte ve ön plana çıkmaktadır. Medikal estetik alanında dikkat çeken bir yaklaşım ise, vücutta yaratılması istenen iyilik halinin dışarıdan mümkün olduğunca az müdahale ile vücut tarafından oluşturulmasıdır (Bkz. Organik İplerle Yüz Germe ve Yüz Askılama yöntemleri, PRP, Somon DNA, Mezoterapi gibi yöntemler). Thulium Lazer ile tedavi amaçlı gerçekleştirilen tüm uygulamalar bu yaklaşıma paralel olarak kişinin doğal iyileşme süreçlerini tetiklemeyi amaçlamaktadır.

Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi uygulamasının temel mantığı nedir?

Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi uygulamasının temel mantığı, Thulium Lazer cihazı vasıtasıyla sağlanan lazer teknolojisinden elde edilen ısı ve ışık enerjisi ile cilt altındaki dokulara etki ederek, kapanmış sivilcelerden (aknelerden) kalan izleri giderme amacıyla, cilt ve cilt altı dokularda kasıtlı berelenmeler oluşturmak tır.Thulium lazerle ciltte kontrollü bir şekilde hasarlamak temel amaçtır.İyileştirme amacıyla cilt altı dokular üzerinde kasıtlı bir şekilde berelenme oluşturmanın temelinde yatan mantık ise kişinin vücudunun doğal bir mekanizması olan onarım sürecinin uyarılmasıdır. Normalde ciltte sivilce (akne) problemi yaşanması sonrası oluşan izler, kontrollü hasarlanan ciltte onarıcı hücrelerin problemli alana çekilerek tedaviyi sağlar.

Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi uygulaması nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak en uygun tedavi yönteminin Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi uygulaması olması durumunda, ilk aşamada uygulamaya başlamak üzere uygulamanın yapılacağı alan temizlenmekte ve hijyenik açıdan uygulamaya hazır hale getirilmektedir. Cilt üzerine sürülen ve lokal anestezi etkisi sağlayan medikal kremler aracılığıyla kişinin işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızı hissinin önlenmesi sağlanmaktadır. Lokal anestezi etkisinin ortalama 20 dakika içerisinde aktif hale gelmesinden sonra işleme başlanmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine, tedavinin uygulanacağını alanlara, sivilce izlerinin büyüklüğüne ve derinlik derecelerine göre uygun dalga boyu, atım ve sıklık gibi teknik detaylar lazer cihazı üzerinden seçilmektedir. Thulium Lazer başlığı ile tedavisi amaçlandığı şekilde sivilce izi bulunan alanların dış yüzeyi üzerinden geçiş sağlanmaktadır. 30 – 45 dakika içerisinde tamamlanan işlem sonrasında hasta sosyal hayatına hiçbir sorun yaşamadan devam edebilmektedir. Hassas ciltlerde ortaya çıkabilecek hafif kızarıklıklar ve yanma hissi birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Uygulamanın kaç tekrar gerektireceği hastanın özelliklerine ve tedavinin kapsamına bağlı olarak farklılık göstermekte birlikte 1-4 seans önerilir. Uygulama sonrası bölgeye uygulanması gereken bakım teknikleri ve güneşten koruma yöntemleri uzman doktor tarafından hastaya tarif edilmelidir.

Sorularınız İçin

Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi uygulaması yaptırmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin cihazların kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahiptir.

Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi uygulamasının fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmıştır.Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenmelidir.Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Thulium Lazer ile Sivilce İzleri Tedavisi uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.