Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Terleme Tedavisi

Dr. Pınar Cömert Terleme Tedavisi Hakkında Bilgilendiriyor...

Terleme, insan vücudunun ısı dengesinin sağlanmasında doğal bir süreç olan ve ter bezleri yoluyla vücuttan su atılması yoluyla gerçekleşen bir faaliyettir. Terleme problemi ise terlemenin olması gerekenden fazla olduğu ya da kişiyi rahatsız edecek düzeyde olduğu durumları ifade etmektedir. Terleme Tedavisi, aşırı terlemenin giderilmesini amaçlayan ve bu işlemi gerçekleştirmek üzere tıpta uzun yıllardır güvenli bir şekilde kullanılan botoks maddesinden faydalanılan bir medikal estetik - dermatoloji uygulamasıdır. Genetik yatkınlık aşırı terleme probleminde baş faktörlerden biridir. Kişinin kilolu olması, fiziksel açıdan zorlayıcı ve hareketli işlerde yer alması, mevsimsel sıcaklıklar, stres gibi etkenler de kişinin terleme oranına etki edebilmektedir. Terin bakteriler ile bir araya gelerek koku oluşturması, avuç içlerinde ıslaklık hissi, kıyafetlerde terlemeye bağlı lekelenmeler gibi sosyal açıdan kaygı veren koşullar kişide psikolojik açıdan huzursuzluğa yol açabilmektedir. Aşırı terleme problemi sebebiyle huzursuzluk yaşayan hastalar, sorunu gidermeye ve terleme düzeylerini azaltmaya yönelik olarak Terleme Tedavisine başvurabilmektedir.

Ankara'da terleme tedavisi & fiyatı

Ankara'da terleme tedavisi yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0312 219 18 81 ve 0530 340 18 82 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Terleme nasıl tedavi edilir?

Terleme tedavisine başlanmadan önce, insan vücudunun doğal işleyişinin bir parçası olan terleme fonksiyonun kişiyi rahatsız edecek düzeyde olmasının altında herhangi bir başka neden olup olmadığının tespitini sağlamak önemli bir aşamadır. Vücut içerisinde terleme artışına sebebiyet veren başka bir sağlık problemi olması durumunda, terlemeyi arttıran sorunun giderilmesine yönelik bir tedavi izlenmesi; bir belirti ve bir sonuç olarak ortaya çıkan aşırı terlemenin önlenmesi için doğru bir yaklaşımdır. Vücutta yaşanan herhangi başka bir sağlık sorununun habercisi ve belirtisi olmayan, kişinin yapısal özelliklerinden kaynaklanan terleme problemlerinde, birçok farklı alanda olumlu etkiler sağlayan bir medikal estetik yöntemi olan Botoks uygulamasından faydalanılmaktadır. Terleme tedavisine yönelik Botoks uygulamasında kişinin ter bezleri vasıtasıyla doğal bir işleyiş içerisinde gerçekleşen terleme sürecinin, Botoks malzemesinin kullanımı ile kısıtlanması amaçlanmaktadır. Kişinin terleme problemi, terlemenin aşırı gerçekleştiği alanlardaki ter bezlerinin hareketinin Botoks uygulamasının etkisiyle ile giderilebilmektedir. Ter bezlerinin yerleşimine bağlı olarak insan vücudunda terlemenin en fazla olduğu bölgeler koltuk altı, ayak ve avuç içleri olduğu için tedaviye yönelik Botoks uygulamaları sıklıkla bu alanlar üzerinde gerçekleştirilmektedir.

Terleme tedavisine yönelik Botoks uygulaması nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak en uygun tedavi yönteminin Botoks uygulaması olması durumunda, ilk aşamada uygulamaya başlamak üzere uygulamanın yapılacağı alan temizlenmekte ve hijyenik açıdan uygulamaya hazır hale getirilmektedir. İnce uçlu iğne kullanımıyla gerçekleştirilmektedir ve öncesinde lokal anestezik kremlerle uygulanacak alanlar Botoks uygulamasına hazırlanır böylece ağrı hissi oldukça azalır. Botoks terleme probleminin yoğun olduğu bölgelerdeki ter bezlerine etki edecek şekilde, doktor tarafından hastanın ihtiyacına bağlı olarak belirlenen dozda botoks toksini enjeksiyon yoluyla aktarılmaktadır. İşlem sonrası şişlik ve morluk oluşumunu önlemek amacıyla bölgeye hafifçe buz uygulaması yapılmaktadır. 15 – 20 dakika içerisinde tamamlanan işlem sonrasında hasta sosyal hayatına hiçbir sorun yaşamadan devam edebilmektedir. Hassas ciltlerde ortaya çıkabilecek hafif kızarıklıklar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir.

Terleme tedavisine yönelik Botoks uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Terleme tedavisine yönelik Botoks uygulaması sonrası kişinin şikayeti, toksinin terleme faaliyetinde bulunan ter bezleri üzerindeki kısıtlayıcı etkisinin ortaya çıktığı ilk hafta içerisinde azalmaya başlamaktadır. Sadece lokal olarak deriye etkilidir dolayısıyla Botoks toksini ömür boyu kalıcı bir etkiye sahip olmamakta ama ilgili kas gruplarında 4 – 6 ay kadar etkisini sürdürmektedir. Terleme tedavisine yönelik Botoks uygulaması ile elde edilen etkilerin devam ettirilmesi amacıyla Botoks uygulaması tekrar edilebilmekte ve olumlu etkileri yeniden kazanılabilmektedir. İşlem tekrar edilmediğinde eski haldeki terleme düzeyinde bir artış olmaz.

Sorularınız İçin

Terleme tedavisine yönelik Botoks uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin terleme tedavisine yönelik Botoks uygulaması yaptırmadan önce mutlaka deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Terleme tedavisine yönelik Botoks uygulamasına ilişkin sürecin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin malzemelerin kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Terleme tedavisine yönelik Botoks uygulamasının fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenmelidir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden terleme tedavisine yönelik Botoks uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Terleme tedavisine yönelik Botoks uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.