Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Sağlıklı Dudaklar İçin 10 Altın Öneri

Dudaklar kişinin yüzdeki en seksi, dikkat çeken, sağlıklı gösteren bölgedir. Yaşla dudaklar kurur, hacimini kaybeder,köşeler yerçekiminin etkisiyle aşağıya doğru iner, çevresinde ince kırışıklıklar oluşur. Bunları geciktirmek, sağlıklı dudak görünümü iyi bir bakımla mümkündür. Neler yapılabilir?

Dudak Estetiği Hakkında Sormak İstediğiniz Sorular mı Var?
  1. Dudak balmları ile dudaklar düzenli nemlendirilmelidir. Neden? Dudaklarda ter bezleri bulunmaz,dolayısıyla kurumaya doğal olarak meyillidir. Eğer dudaklar uzun süre kuru bırakılırsa, hem sağlıksız kötü bir görüntü olur, hem de koyulaşabilir, pigmente alanlar oluşabilir. Nemli ,sağlıklı görünümlü dudaklar için,dudak balmını yanınızda taşıyın ve mümkün olduğu kadar sık yineleyin.Petrolatum içerikli ürünlerin uzun dönem kanserojen etkili olabileceği gözden kaçmamalıdır.Medikal olarak balmumu,badem yağı,vitamin E bulunan ,gliserin içeren; Petrolatum ve paraben içermeyen ürünler tercih edilmelidir. Düşük oranda olsa bile güneşe kronik maruziyet, dudaklarda hızlı yaşlanmaya sebep olur.Dudak çevresinde kırışıklık oluşmasını kolaylaştırır. Dudak yüzde en ince deriye sahip olan bölgedir, aynı zamanda ter ve yağ bezleri içermez,dolayısıyla güneş kuruluğu da artırır. Güneş kanserojen olabileceği için, dudak balmının içeriğinde muhakkak güneş koruyucu bulunmalıdır.Dudak nemliliğinde tüm vücut nem içeriğinin artması da gerekir bunun için için bol sıvı, özellikle su tüketilmelidir. Estetik, sağlıklı, nemli, pürüzsüz dudaklar için dudak nemlendiricileri çok sık kullanılmalıdır.
  2. Haftada bir kez peeling yapılması önerilir.Hatta peeling yaparken diş fırçası kullanılabilir.Böylece ölü deriler ortamdan uzaklaşır ,alttan canlı deri ortaya çıkar.Dudak cildi böylece kendini daha iyi yeniler.
  3. Sigaradan uzak durulmalıdır.Nikotin oksidatif strese neden olarak yaşlanmayı hızlandırır.Mekanik etkiyle dudak çevresinde kırışıklıkların oluşmasını hızlandırır.Aynı zamanda dudakta koyu lekeler oluşturabilir.Estetik ,güzel ve sağlıklı dudaklar için sigaradan uzak durulmalıdır.
  4. Çay ve kahve tüketimi sınırlandırılmalıdır.İçeriklerindeki kafein ve teofilinin dudakta renk koyuluğuna neden olabilir.
  5. Aşırı kimyasal içermeyen ruj kullanılmalıdır.İçeriklerinde medikal olarak jojoba,shea yağı,nar ekstresi bulunan ürünler tercih edilmelidir.Ruj silinmeden uyunmamalıdır.Son kullanım tarihi geçmiş ürünlerden uzak durulmalıdır.Yağlı ve nemlendiricili rujlar tercih edilmelidir.
  6. Klor içeriği fazla olan havuzlarda uzun süre kalınmamalıdır.Klor renkte koyulaşmalara neden olabilir.
  7. Beslenmeye dikkat edilmelidir. Vitaminden zenginleştirilmiş diyet önerilir. Bol meyve tüketilmelidir. Vitamin C den zengin diyet, oluşabilecek koyu renkleri önler.
  8. Dudaklar ısırılmamalı,dudak derisi kopartılmamalıdır.Nemli ve pürüzsüz kozmetik görünüm için dudaklar travmatize edilmemelidir.
  9. Pipet ve sigara kullanımı gibi, dudak kenarlarını kıracak mekanik aktivitelerden uzak durulmalıdır.
  10. Son olarak…Bol bol gülümseyin, dudak çevresi kırışıklıkları yumuşatın!

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.