Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgili Danışanlarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Lazer Epilasyon Cihazları

Lazer epilasyon en etkili kalıcı kıl yok etme yöntemidir. Lazer epilasyon cihazlarını 4 kategori altında toplayabiliriz. Bunlar:

  • Alexandrite lazer
  • Diod lazer
  • Long pulsed NDyag lazer
  • IPL Işık sistemleri

Hedef selektif termolizdir. Selektif fototermoliz; çevre dokulardaki kromoforlara zarar vermeden, kıl kökündeki melanini tahrip ederek kılı yoketmeyi hedefler.

Lazer Epilasyon Cihazları Hakkında Sorularınız mı Var?

Epilasyon için kullanılan lazerlerin kısaca özellikleri nelerdir?

Epilasyon lazerinin hedeflenen kromofora uygun dalga boyunda, uygun pulse süresinde, yeterli enerjiye sahip olması gerekir.Bununla beraber çevre dokuların korunması için uygun soğutma sistemine ve enerji dağılımının sınırlanması için spot büyüklüğüne sahip olması gerekir.Koyu renk deriye sahip olanlarda ve bronzlaşmış kişilerde , epidermisi etkilememesi nedeniyle daha uzun dalga boylu lazerler kullanılır. Uzun dalga boylu lazerler , daha derini etkiler , daha kolay kıl kökü harabiyetine yol açar. Etki önemlidir ancak beraberinde epidermal hasarı engellemesi ve ağrı hissinin azaltmak amacı ile epidermal soğutma sistemleri de önem taşır. Soğutma sistemleri oluşabilecek epidermal termal hasarı engeller, lazerden ve IPL sisteminden gelen ışınların istenilen bölgeye etki etmesine yardım eder.

Lazer epilasyon FDA onaylı mıdır?

Tüm lazer epilasyon sistemleri ve IPL Işık sistemi FDA onaylıdır.yok edilen kıllar kişiden kişiye değişmekle birlikte , tamamıyla yokolur.

Epilasyon da kullanılacak lazer tipleri nelerdir?

1.Alexandrite Lazer 755 nm dalga boyuna sahiptir.Long pulsed tipleri daha etkilidir. Esmer tenli kişilerde risklidir. Açık tenli kişilerde, kalın ve koyu renkli kıllarda daha etkindir.Ayva tüylerinde ve epilasyon sonrası zayıflamış kıllarda etkili değildir. Bronzlaşmış deriye uygulanmamalıdır. 2.Diode Lazer Alexandrite lazere göre daha az melanin selektivitesi vardır. Daha derine penetre olabilmeleri nedeniyle yan etki daha azdır. Koyu tenli ve bronzlaşmış kişilere de uygulanabilir.Koyu ve açık renkli kalın kıllarda etkilidir. İnce kıllara etkisi yoktur. 3.ND Yag Lazer 1064 nm dalga boyundadır. Uzun dalga boyu nedeniyle daha derinlere atış sağlar. Koyu renk derili kişilerde ve koyu renkli kıllara etkilidir. Çok yüksek enerjilere çıkılabilir dolaylısı ile açık renk kıllarda diğerlerine göre daha etkilidir. Ağrı hissi fazladır, soğutucu sistemle ağrı hissi azaltılabilir.

Lazer epilasyonun avantajları nelerdir?

Diğer epilasyon yöntemlerine göre kalıcı , etkili, uzun süreli epilasyon sağlar. Daha kısa sürede daha geniş alanlara epilasyon yapılır. Batık kıl tedavisinde de kullanılır. Güvenilir bir yöntem dir.Enfeksiyon riski yoktur.Toksik ve kanserojen değildir.Uygun deride , uygun dozda uygulandığında iz bırakmaz.Deriyi tahriş etmez.

Sorularınız İçin

Yan etkileri nelerdir?

Deri ve kılların rengine göre lazer seçimi yapılmalıdır.Lazer ışınının ,İstenmeyen kısmi emilimine bağlı olarak epidermal hasar oluşabilir. Bu hasar sonucu , kabuk oluşumu, içi su dolu kabarcıklar, koyu veya açık renkte pigmentasyonlar oluşabilir. Bu yan etkiler koyu renk derili kişilerde daha çok görülür. Soğutucu cihazlara bağlı soğuk yaralanmaları olabilir.Sivilce benzeri lezyonlar ve kurdeşen oluşumu görülebilir. IPL sonrası %10 oranında kıllarda artış olabilir.

Kimlere uygulanmamalı?

Gebeler, 16 yaşından küçük kişilere uygulama yapılmamalıdır. Enfekte deri bölgelerine ve kanserojen lezyonların üzerine uygulanmamalıdır. Bronz tenli kişilere uygulama yapılmamalıdır.

Lazer öncesi ve sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Epilasyon gününden 15 gün öncesinden güneşten korunulmalıdır ve işlem sonrası 15 gün kadar güneşten korunmaya devam edilmelidir.epilasyon günü uygulama alanına parfüm, kolonya sürülmemeli, makyaj yapılmamalıdır. Özetle lazer epilasyon için deri tipi , kıl özelliği ve kalınlığına göre lazer seçilmelidir. Bronz tenli kişilerin açılması beklenmeli , esmer tenlilerde daha uzun dalga boylu sistemler tercih edilmelidir.Açık renkli tüylerin etkilenmeyeceği; gri, kızıl ve sarı tüylerde etkinliğin daha az olacağı kişiye söylenmelidir. Epidermal hasarı önlemek için uygun soğutucu sistemler kullanılmalıdır. Etkin bir epilasyon için 4-12 tedavi seansı gerekir. Tekrarlanan seanslar sonrası kılların azalması, en son tedaviden altı ay sonra görülür.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.