Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Kaşıntılı Alerjik Hastalıklar ve Tedavisi

Kaşıntılı Alerjik Hastalıkların Tedavisi, belirgin şekilde kaşıntı ile fark edilen, beraberinde vücutta kızarıklıklar ve kabarcıklar ile belirti gösteren alerjik kökenli cilt hastalıklarının iyileştirilmesini amaçlayan dermatolojik tedavi sürecini ifade etmektedir. Kaşıntılı deri hastalıklarının pek çoğu alerjik kökenli olmakla beraber, isilik gibi ter bezlerinin tıkanması sonucu ortaya çıkan, egzama ve ürtiker gibi psikolojik faktörlerin etkili olduğu ya da birtakım mikro organizmaların yol açtığı kaşıntılı deri hastalıkları da bulunmaktadır. Kaşıntı oluşturan cilt rahatsızlığı, doktor tarafından alerjik kökenli olduğuna yönelik teşhis konması durumunda diğer rahatsızlıklardan farklı olarak Kaşıntılı Alerjik Hastalık kapsamında değerlendirilmektedir.

Kaşıntılı Alerjik Hastalıklar neden olur?

Kaşıntılı Alerjik Hastalıklar kişinin genetik yatkınlığına ve bünyesine bağlı olarak alerjik duyarlılıklara sahip olması dolayısıyla ortaya çıkmaktadır. Kaşıntılı Alerjik Hastalıklar kişinin yaşamı boyunca tekrarlayabilir bir niteliğe sahip olabilmekte, kesin bir tedavi yöntemi ile tamamen ortadan kaldırılamasa dahi geçici çözümler ve önlemler ile kişinin rahatsızlık sürecini hafif atlatması sağlanabilmektedir. Kaşıntılı Alerjik Hastalıklar özellikle alerji oluşturan unsura maruz kalındığı zaman artış göstermekte ve alerjiye yol açan etkenlerden uzak durulması ile önlenebilmektedir. Kaşıntılı Alerjik Hastalıkların neden kaynaklandığını ortaya çıkarmanın en sağlıklı yolu alerji oluşturan unsurun tespiti ve hastanın duyarlılıklarının belirlenmesi olmaktadır.

Kaşıntılı Alerjik Hastalıklar nerelerde olur?

Kaşıntılı Alerjik Hastalıklar, vücudun tüm bölgelerinde oluşum gösterebilmekte, ancak tipik bir şekilde yüz, sırt, eller, ayaklar, kollar, bacaklar, bacak arkaları ve saç derisi gibi alanlarda daha fazla görülmektedir.

Kaşıntılı Alerjik Hastalıklar nasıl tedavi edilir?

Kaşıntılı Alerjik Hastalıkların sebep olduğu kaşıntı, hastayı fiziksel ve psikolojik açıdan oldukça rahatsız eden bir his olmaktadır. Kaşınan alanlarda oluşan kızarıklıklar ve kabarcıklar da cilt üzerinde oluşturduğu görünüm ile hastayı sosyal ortamlarda rahatsız edebilmektedir. Hastanın şikayetlerinin giderilmesine yönelik Kaşıntılı Alerjik Hastalıkların tedavisinin ilk ve en önemli aşaması deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir doktor tarafından, kaşıntılı oluşumların hastanın hikayesi ve tahliller ile doğru teşhis edilmesi olmaktadır. Kaşıntı problemi, kişinin vücudunda yaşanan başka bir sağlık problemini de (şeker hastalığı, böbrek ve karaciğer fonksiyonlarında bozulmalar gibi) işaret edebilmektedir. Kaşıntının başka sağlık problemlerinin belirtisi olup olmadığını anlamak üzere, gerekli analizlerin yapılarak kaşıntı oluşturan sürecin ana sebebinin tanısının konması gerekmektedir. Vücutta yaşanan başka bir sağlık probleminden kaynaklanan durumlarda, kaşıntıya yol açan ana sağlık sorununu iyileştirme amaçlı bir tedavi izlenmesi doğru bir yaklaşım olmaktadır. Vücutta yaşanan herhangi başka bir sağlık sorununun habercisi ve belirtisi olmayan, kişinin bünyesinin alerjik yapıda olmasından kaynaklanan problemlerde ise, alerji oluşturan ve bu yüzden kaşıntıya yol açan unsurun tespiti ve hastanın duyarlılıklarının belirlenmesi tedavinin kapsamını oluşturmaktadır. Alerji testleri ve cilt analizi gibi yöntemler kaşıntılı süreci tetikleyen ana alerji unsurunun tespitinde fayda sağlamakta ve kişinin neye alerji ve duyarlılık gösterdiğini bilmesi kaşıntılı alerji oluşumlarını önlemek üzere alerji oluşturan unsurdan kaçınmasına yardımcı olmaktadır. Alerjik bünyeler genellikle belirli yiyeceklere ve içeceklere, cilde uygulanan kozmetik ürünlere, yaşanılan ortamın temizliğinde kullanılan malzemelere, doğada yer alan ve mevsimsel olarak daha yoğun hale gelen süreçlere reaksiyon gösterebilmektedir. Kaşıntı belirtilerinin ortaya çıktığı bölgelere yapılan ilaç uygulamaları ve beraberinde ağızdan alınan ilaç kullanımları ile hastaya rahatsızlık veren kaşıntı, kızarıklık gibi belirtiler tedavi edilerek giderilebilmektedir. Alerji oluşturduğu tespit edilen unsurlardan kaçınma ile tedavi süreci pekiştirilmektedir.

Sorularınız İçin

Kaşıntılı Alerjik Hastalıkların tedavisini yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Kaşıntılı Alerjik Hastalıkların tedavisini yaptırmadan önce mutlaka deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Kaşıntılı Alerjik Hastalıkların tedavi sürecinin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, tedavi sürecine bağlı olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Kaşıntılı Alerjik Hastalıkların tedavisinin fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Kaşıntılı AlerjikHastalıkların Tedavisi ile ilgili fiyat bilgisi verilememektedir. Kaşıntılı Alerjik Hastalıkların Tedavisi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.