Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

İple Yüz Germe

Dr. Pınar Cömert İple Yüz Germe Konusunda Bilgilendiriyor...

İple yüz germe insan dokusuna uyumlu olan, emilebilen, tamamen organik iplerin cilt altına ağ şeklinde yerleştirilmesine dayanan bir yöntemdir.

Ankara'da iple yüz germe & fiyatı

Ankara'da iple yüz germe yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0312 219 18 81 ve 0530 340 18 82 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Ankara'da İple Yüz Germe Uygulaması Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

İple Yüz Germenin Etki Mekanizması Nedir?

İpler doğal, polidiaksanon veya daha geç eriyen polilaktik asit yapıda olup,tamamıyla eriyip, emilebilen cerrahi iplerdir. Deride 6-10 ay kadar kalıp zamanla yavaş yavaş yokolurlar. İpler çok ince iğnelerle deriye konulur. İp uyarımı ile kontrollü bir travma yaratılır, mikro dolaşımı artırarak göreve başlar. İlk önce dokuda bir reaksiyon oluşur. Deri kendi kollajenini ve fibroblastlarını aktive ederek, dokunun kendi kendine liftingini sağlar. Aynı zamanda organik iplerin bağ dokusunda oluşturduğu dayanak ile gerginlik etkisi oluşur. Bunlara bağlı olarak, kişiden kişiye değişmekle birlikte 1-1,5 yıl dokunun sıkılığı artar.

Doğal Bir Yüz Germe Sağlanır

İpler tamamen eriyebilen doğal yapıdadır. Derinin kendi kollajenini ve kendi fibroblastlarını aktive ederek, deriyi doğal bir yapılanma sürecine sokar. İpler erimeye başladığında ameliyatsız, doğal bir yüz germe sağlanır.

Yüz Germede Kullanılan İp Türleri

İpler çeşitli uzunluk ve kalınlıklarda, düz, burgu ve kılçıklı olmak üzere kabaca üç tiptir. Sadece cilt kalitesini artırmak için kısa ince iplerkullanılır. Germe ve lifting etkisi için uzun kalın ipler veya orta uzunluk ve kalınlıkta burgu ipler tedaviye eklenmelidir. Gözle görünür şekilde asma yaratmak için tırtıklı ipler kullanılır. Kısa ,düz ipler gözçevresi ve kaz ayakları için uygundur. Spiral yani burgu ipte daha etkin fibroblast artışı sağlanır. Burun dudak hattı (nasolabial bölge) için çeşitli uzunluk ve kalınlıklarda çift burgulu ipler vardır. Tırtıklı, kılçıklı ipler ise dokuya daha sıkı tutunduğu için, uygun adette ve uygun yönde konulduğunda, germe ve asma etkisi vardır.

Kimler organik iplerle doğal yüz germe işlemine uygundur?

30 yaşın üstünde, cildinde ince kırışıklıkları olan, alt göz kapağında torbalanmaları olan, yüzde orta dereceli sarkmaları olan, dudak üzerinde sigara çizgileri olan kişilere bu teknik önerilir. Aynı zamanda boyun cildini yenileme, gıdı bölgesinde orta dereceli sarkmaları olan kişilere de bu yöntem uygulanır. Dekolte bölgesinde doğal kollajeni aktive ederek bu iplerle parlaklık sağlanabilir. Karın, kalça ve kol altı sarkmalarını toparlamak için de uzun kalın ipler, burgulu ve tırtıklı uzun kalın ipler konulabilir.

Sorularınız İçin

Kaç adet iple istenen görüntü elde edilir?

Deri özelliğine, yaşa, sigara ve güneşe maruziyetine, kullanılacak yere göre ip sayısı değişir. Göz çevresine kısa ve düz ipler 10-15er adet; yüzde hafif lifting ve ışıltı isteniyorsa orta uzunluk ve kalınlıkta 60-100 adet; gıdı bölgesine orta uzunluk ve kalınlıkta 40 adet burgu ve düz ip; alın bölgesine kısa ve orta uzunlukta ve kalınlıkta 20-25 adet ip konulabilir. Kolaltı sarkmaları, karın germe ve popo kalkması için kişiden kişiye değişmekle birlikte düz, uzun, kalın, burgulu veya tırtıklı ipler konulabilir. Eğer yüzdeki lifting etkisinin hemen çıkmasını istiyorsak her iki sarkık bölgeye uygun vektörlerde 3-6 şar adet tırtıklı ipler konulabilir.

İplerin etkisi ne zaman başlar?

Doku reaksiyonu ipler yerleştirildiğinde hemen başlar. 1. ayda gözle görülür şekilde belirmeye başlar. 3. ayda tamamen oturur. Uygulamanın deride oluşturduğu olumlu etki 1-1,5 sene devam eder.

Organik iplerle doğal yüz germe işlemi ne kadar sürer?

Uygulanan bölge genişliğine göre değişmekle beraber 30 dakikalık bir işlemdir. Ameliyathane şartları gerektirmez. Genel anesteziye gerek yoktur. Uygulamadan yarım saat önce topikal lokal anestezik kremler ağrı hissinin engellenmesi için yeterlidir. Kişi işlemden hemen sonra sosyal hayatına devam edebilir.

İşlemin yan etkileri nelerdir?

Makyajla kapatılabilecek morluklar oluşabilir. 3-5 gün kadar süren, kendiliğinden gerileyen bir ödem görülebilir İşlem uygulamaya ve anatomiye hakim doktorlar tarafından uygulanırsa, kaslar ve sinirler etkilenmez ve asimetri oluşmaz. Kullanılacak ip miktarı ve tipi de uygulamaya hakim doktorlar tarafından belirlenmelidir.

Ankara’da iple yüz germe fiyatları nedir?

Kullanılacak bölgeye, konulan ip sayısı ve cinsine göre fiyatlandırma yapılır. Ankara’da iple yüz germe işlemi yaptırmayı düşünüyor ve fiyat öğrnemek istiyorsanız Dr. Pınar Cömert’e 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonu kullanarak ulaşabilir ve fiyat öğrenebilirsiniz. Kısaca kısa sürede uygulanan, konforlu, zararsız ,ofis şartlarında uygulanabilen pratik bir yöntemdir. İstenen etkiye ve bölgeye göre ip tercih edilmelidir. Pürüzsüz ve parlak bir cilt oluşturur, olumlu etkisi 1,5 sene devam eder.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.