Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Fraksiyonel Lazerle Kırışıklık Tedavisi

Karbondioksit Fraksiyonel Lazerle cilt gençleştirme, fraksiyonel lazerle kırışıklık tedavisi ve fraksiyonel lazerle iz tedavisi

Karbondioksit Fraksiyonel lazer, son yıllarda geliştirilen, cilt yenilemek amaçlı estetik dermatolojik uygulamalarda kullanılan bir lazer teknolojisidir.Tedavi edici özelliği yüksek olmakla beraber yan etki riski azdır. Karbondioksit Fraksiyonel lazer kırışıklık, sivilce, jilet veya faça gibi çeşitli yara izleri ve çatlak tedavisinde kullanılan en etkili lazer yöntemlerinden biridir.

Ankara'da Fraksiyonel Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisi Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

Karbondioksit Fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme, fraksiyonel lazerle kırışıklık tedavisi, fraksiyonel lazerle iz tedavisi nasıl etkili olur?

Karbondioksit Fraksiyonel lazer, dokudaki suya tutunarak uygulandığı dokuyu buharlaştırır, deri bu buharlaştırılan alanları tamir etmeye koyulur, böylece ciltte istenilen derinlikte kontrollü bir şekilde uyarı sağlar.Fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme ve fraksiyonel lazerle kırışıklık tedavisinde;lazer ışığı ile ciltte minik tüneller açarak tünel açtığı bölgeleri hasarlar ve bu bölgelerde yeni kollajen oluşumu tetiklenir. Bu hasar bölgelerinin etrafında sağlam cilt alanlarının kalması sebebiyle iyileşme diğer ablatif lazerlerden çok daha hızlıdır ve bu sağlam deri alanları kalması yan etki oranı azaltır.

Fraksiyonel lazer yöntemi hangi amaçla kullanılır?

  • Yaşlı ciltlerde Cilt gençleştirme, kırışıklık ve sarkma tedavisi
  • Sivilce (akne) izi tedavisi
  • Stria (doğum sonrası ve şişmanlama sonrası oluşmuş çatlak tedavisi)
  • Yara, jilet ve faça izi tedavisi
  • Yaşlılık lekeleri tedavisi
  • Göz çevresi ve göz kapağı sarkması, dudak çevresinde “sigara kırışıklıkları” adı verilen kırışıklığı tedavisi

Fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme, fraksiyonel lazerle kırışıklık tedavisi, fraksiyonel lazerle iz tedavisi kaç seans uygulanır? Ağrı hissedilir mi?

Ağrı minimaldir, Uygulama öncesi uygulanan lokal anestezik kremler ve soğutucular ağrı hissini azaltır.İşlem ortalama 15-30 dakika sürer. İstenen tedaviye göre en az 3-5 seans, 3-6 hafta aralıklarla yapılabilir. İlk seans fraksiyonel lazerin etkisi 3.haftada başlar ve deriyi 8ay-1 sene uyararak kollajeni tedavi eder, sağlıklı deri oluşturur.Kişi 3-6 aylık periodda değerlendirilmelidir. Eğer kırışıklık, iz ve sarkma şikayetleri fazla ise 3-5 seans yeterli olmayabilir. Seans sayısını arttırmak ayrıca PRP, mezoterapi, dolgu, radyofrekans gibi cilt yenileyen yöntemlerle birlikte uygulamak etkinliği arttırır.

Sorularınız İçin

Fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme ve fraksiyonel lazerle kırışıklık tedavisi, fraksiyonel lazerle iz tedavisi uygulamalarının sonrasında neler beklenir?

Fraksiyonel lazer işlemi sonrasında, ortalama bir saat süren bir güneş yanığı gibi yangı hissi, hafif bir kızarıklık ve ödem olabilir. Ciltte minik tozlanma tarzında soyulmalar ve renk değişikliği görülebilir. Ancak bu tür durumlar 3-7 gün içinde yok olur. Fraksiyonel lazer tedavisinin derinliğine göre hafif uygulamada hemen sonra iş ve sosyal hayata dönülebilir. Daha derin etki istendiğinde oluşturulan tozlanma ve kabuklanma 5-10 gün sürer.Kapatıcı kullanılarak iş ve sosyal hayata dönülebilir. Tüm lazer uygulamalarında olduğu gibi fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme, fraksiyonel lazerle kırışıklık tedavisi ve fraksiyonel lazerle iz tedavisi işleminden sonra güneş korumasına dikkat edilmelidir.Sonbahar ve kış ayları fraksiyonel lazer için en uygun zamanlardır. İşlemden sonraki 10-15 gün kadar hamam ve saunadan uzak durulmalıdır.

Fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme, fraksiyonel lazerle kırışıklık tedavisi, fraksiyonel lazerle iz tedavisinin yan etkisi var mıdır?

Yan etki görülme oranı oldukça düşüktür. Nadiren, uygulama sonrası ciltte lekelenme, sivilcelenme, herpes (uçuk) aktivasyonu görülebilir.

Fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme, fraksiyonel lazerle karışıklık tedavisi, fraksiyonel lazerle iz tedavisi fiyatları nedir?

Web sitemizde yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme, fraksiyonel lazerle kırışıklık tedavisi, fraksiyonel lazerle iz tedavisi tedavisi fiyatları uygulanması gereken seans sayısına değişir.Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme tedavisi, fraksiyonel lazerle kırışıklık tedavisi, fraksiyonel lazerle iz tedavisi uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Fraksiyonel lazerle cilt gençleştirme, fraksiyonel lazerle kırışıklık ve fraksiyonel lazerle iz tedavisi fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81, 0312 219 18 82 ve 0530 340 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.