Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgili Danışanlarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Fokuslu Ultrason

Yüksek yoğunluklu fokuslu ultrason, ulterapy, doublo adlarıyla da bilinen bir işlemdir. Yüz, kaş, boyun, gıdı ve dekoltede noninvazif yani ameliyatsız sıkılaşma sağlar. Odaklanabilen ve dokunun derinine  kadar ısı koagülasyonu yapan bir enerji modelidir. Hifu yüksek yoğunluklu fokuslu ultrason demektir. Yüksek enerjili ultrason dalgaları içerir.

Genel anlamda ultrason ne demektir?

Ultrason genel anlamda dalga boyu 18 KHzden fazla olan ses dalgasıdır. Bu dalga boyundaki ses huzmeleri bu insan kulağının duyamayacağı yüksekliktedir. Ultrasonik ses dalgaları,istenen doku derinliğine,noktalar halinde fokuslanır. Bu enerji taşıyıcı bağ dokusunu (SMASı ) hedefler. Fokuslu ultrasonik ses dalgalarıyla SMAS denilen bu dokuda moleküllerin titreşimi artar. Titreşimin neden olduğu sürtünme ile oluşan ısı enerjisi ile koagülasyona neden olur. Buralarda ısı hasarı oluşturulur,doku kendi kendini yineleme perioduna girer. Uygun derinlikte mikrokoagülasyon odakları oluşturur. Pulse süresi kısa (50-200 mili saniye )olduğundan dolayı epidermis (derinin üst katmanı) hasarlanmaz,dolayısıyla epidermisi soğutmak gerekmez. Her alana 0,5-10 j enerji gönderilir . 1,5-3-4,5 mm olmak üzere değişen derinliklerde doku 65-75C ısıtılır. Ulrtasonik dalgaların sıklığı,fokal derinliği,çıkış gücü ve maruz kalınan zaman ayarlaması önemlidir. 65-75 C derecede deride kollajen yıkımı olur ve doku tamir süreci başlar. Moleküller arası hidrojen bağları yıkılır, kollajende yıkım olur ancak daha stabil (dayanıklı) kısa ve daha kalın kollajen üretimi tetiklenir. Bu oluşan yeni viskoelastik kollajen lifting ve ciltte sıkılaşma sağlar.

Ankara'da Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe Uygulaması Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

SMAS :superficial muskuloaponörotik sistem nedir?

Yelpaze şekilli tüm yüzü derinden saran, yüz kaslarını dermise bağlayan taşıyıcı bir bağ dokusu yapısıdır. Bu bağ dokusu yağ hücreleri arasına serpiştirilmiş kollajen fibrilleri ile temasta olan, elastik fibrilli bir yapıdır. SMAS üstte  alın kaslarının iç kısımına yapışıktır,altta ise platisma bandıyla devam eder. Önde gözü çevreleyen kaslar ve boyundaki bağ dokusu olan platysmaya yapışıktır. Nasolabial bölgede yani burun kenarı çizgilerinin  olduğu bölgede dudağı üste çeken,dudağı çevreleyen,dudak köşelerini aşağıya çeken kasları ve gülme kası ile  bağlantı halindedir. Arkada,kulak önü kıkırdağı ve kulak arkasından köprücük kemiğine kadar çapraz olarak  uzanan sternokleidomastoid kasına yapışıktır. En sık rastlanan SMAS yapısı kemik dış zarı olan periost ve yüz kaslarına bağlıdır.

Fokuslu Ultrasonun  Lifting Etkisi Hemen Görülür mü?

İşlemden hemen sonra farkedilen bir lifting olur. Yeni kollajenin şekillenmesi ortalama 1. ayda başlar, 3. ayda belirginleşir. Olumlu etkisi 1 -1.5 sene kadar devam eder.

Hangi ciltler fokuslu ultrason için uygundur?

Genç hastalarda kollajen daha iyi tetiklenir. Çok yaşlı kişilerde, ağır yüzlerde tedaviye yanıt vardır ancak beraberinde ek tedavilere ihtiyaç olabilir. Ultrasonik emilim melanini etkilemediği için tüm cilt tipleri için uygundur. 40-65 yaş grubu,cildinde aşağıya doğru sarkma olan kişilere uygulanır.

Sorularınız İçin

Fokuslu Ultrasonla cilt germe hangi kişilere uygulanmaz?

Keloide  meyilli cilt yapısına sahip olanlarda işlem çok dikkatli uygulanmalıdır. Tedavi edilen bölgede açık yara,kistik akne,metalik implantasyon mevcudiyeti ve gebelik mevcudiyetinde fokuslu ultrason uygulanmamalıdır.

Ameliyatla yüz germeye göre avantajları nedir?

Doublo ameliyatsız, invazif olmayan bir işlemdir. Güvenli ve etkili olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Ameliyata göre daha hesaplıdır. Anestezi ve sedasyon gerekmez. Kesi yoktur,enfeksiyon riski yoktur. Kişiyi sosyal hayatından alıkoymaz,ofis prosedürüdür. Rahat bir uygulamadır. Etkisi hemen görülmeye başlar ve 1-1,5 yıl kadar sürer. Mimikleri etkilemeden lifting sağlar.

Fokuslu Ultrasonla yüz germe işlemi kaç dakikada uygulanır?

İşlem 30-45 dklık bir işlemdir. Tek seans uygulanır. 1 tedavi ile 4-8 yaş genç bir görünüm sağlar.

Doublo, Ulterapy ile cilt gençleştirme Hangi bölgelere uygulanır?

Kaz ayakları,kaş üzeri,göz kapağı sarkması,gıdı sarkması,yanak sarkması,çene çizgisi sarkması olan kişilere, dekolte bölgesinde hasarlı derisi olanlarda derinin toparlanması için uygulanır. Fokuslu Ultrason (doublo, ulterapy) ile Yüz ovali toparlanabilir,kaş kaldırılabilir,kaz ayağı çizgileri azaltılabilir,boyun dekolte cildi sıkılaştırılabilir,gözenekler daraltılabilir.

Fokuslu Ultrasonla Cilt gençleştirmesiyle uygulanan bölgelerde neler oluşur?

Kan dolaşımını artırır. Gevşemiş kasların tonusunu artırır. Kasları sıkılaştırır. Cilt hücrelerini situmule eder. Deride rejuvinasyon sağlar. Gözaltı torbalarını azaltır. Göz kapağını kaldırır. Nasolabial oluğun derinliğini azaltır. Sarkmış deriyi sıkılaştırır. Yanak,çene ve boyun sıkılaşmasını sağlar. Çift çene (gıdı,double chin) görünümünü yok eder. Yüzdeki anormal yağlanmayı azaltır. İnce çizgi ve kırışıklıkları azaltır. Akne skarlarını azaltır. Akneleri azaltır.

Uygulama ağrılımıdır?

Atışlar SMAS bölgesine yapıldığı için hassasiyet görülebilir. Hafif ağrı ve elektriklenme hissi doğru bölgeye atışı gösterir. Kişinin tercihine ve ağrı eşiği düzeyi göz önünde bulundurularak,hafif bir sedasyon, bölgesel anestezi ile konforlu bir tedavidir.

Fokuslu Ultrason tedavisinden sonra kişi normal hayatına devam edebilir mi?

Ulterapy veya Doublo tedavisi kişiyi sosyal hayatından alıkoymaz. İşlemden hemen sonra hafif bir kızarıklık,bir miktar ödem oluşabilir. İşlemden sonra güneş koruyucu ve cilt tipine uygun Nemlendiriciler kullanılmalıdır. Bir hafta kadar aşırı Sıcak banyo,sauna hamamdan uzak kalınmalıdır.

Yaz aylarında uygulanabilir mi?

İşlem derini etkiler, epidermis tabakasını etkilemez. Ultrasonik dalgası melanini etkilemez . Her cins cilt tipine, her mevsim uygulanabilir.

Doublo, Ulterapy cilt gençleştirme güvenli bir yöntemmidir?

Fokuslu ultrason tedavisi tıpta 50 yılı aşkın bir süredir güvenle kullanılmaktadır. Radyasyon içermez. Güvenli bir yöntemdir.

Danışma ücretli mi? Fokuslu ultrason ile ameliyatsız gençleşme fiyatları nedir?

Ankara'da Fokuslu Ultrasound fiyatları için görüş ve fiyat almak için E-posta, telefon ile ulaşabilir veya kliniğimize uğrayabilirsiniz. Ön görüşme ücretsizdir.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.