Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgili Danışanlarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Fokuslu Ultrason (Ulterapi, HIFU) ile Yüz Germe

Fokuslu Ultrason zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir medikal estetik uygulamadır. İşlemi gerçekleştirmek üzere tıpta uzun yıllardır güvenli bir şekilde kullanılan ultrason teknolojisinden faydalanılmaktadır. Fokuslu ultrason uygulaması, medikal estetik alanında ve hastalar arasında HIFU (yüksek yoğunluk odaklı ultrason) teknolojisi, odaklı ultrason, doublo, ulterapi gibi isimlerle de ifade edilebilmektedir. Yüz, kaş, boyun, gıdı ve dekoltede noninvazif yani ameliyatsız sıkılaşma sağlar.

Dr. Pınar Cömert (Ankara) Fokuslu Ultrason Hakkındaki Soruları Yanıtlıyor. . .

Ankara'da fokuslu ultrason & fiyatı

Ankara'da fokuslu ultrason yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0312 219 18 81 ve 0530 340 18 82 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Fokuslu ultrasonun çalışma prensibi nedir?

Ultrason genel anlamda dalga boyu 18 KHzden fazla olan ses dalgasıdır. Bu dalga boyundaki ses huzmeleri bu insan kulağının duyamayacağı yüksekliktedir. Ultrasonik ses dalgaları, istenen doku derinliğine, noktalar halinde odaklanır. Bu enerji taşıyıcı bağ dokusunu (SMAS) hedefler. Fokuslu ultrasonik ses dalgalarıyla SMAS denilen bu dokuda moleküllerin titreşimi artar. Titreşimin neden olduğu sürtünme ile oluşan ısı enerjisi ile koagülasyona neden olur. Buralarda ısı hasarı oluşturulur, doku kendi kendini yineleme perioduna girer. Uygun derinlikte mikrokoagülasyon odakları oluşturur. Derinin üst katmanı hasarlanmaz, dolayısıyla deride kabuklanma yapmaz. 1, 5-3-4, 5 mm olmak üzere değişen derinliklerde, doku 65-75C ısıtılır. Deriyi en alt katmanından en üst katmanına kadar yenileyen bir yöntemdir. Ulrtasonik dalgaların sıklığı, fokal derinliği, çıkış gücü ve maruz kalınan zaman ayarlaması önemlidir. 65-75 C derecede deride kollajen yıkımı olur ve doku tamir süreci başlar. Kötü kollajende yıkım olur ancak daha stabil (dayanıklı) kısa, kalın, bebek kollajen üretimi tetiklenir. Bu oluşan yeni viskoelastik kollajen, bebek kollajeni lifting ve ciltte sıkılaşma sağlanır.

Fokuslu ultrasonun lazer sistemlerinden farkı nedir?

Fokuslu Ultrason uygulaması ile lazer sistemleri ile gerçekleştirilen uygulamaların temel farkı, farklı enerji türleri ile çalışmaları ve buna bağlı olarak farklı cihazlar vasıtasıyla gerçekleştirilmeleridir. Fokuslu Ultrason uygulamasının, medikal estetik uygulamalarına başvuranlar açısından lazer sistemleri ile gerçekleştirilen uygulamalarla karşılaştırıldığında en belirgin farkı ise ;mevsim anlamında sınırlılık taşıyan bir tedavi yöntemi olmamasıdır. Fokuslu ultrason her mevsim uygulanabilir bir uygulamadır. Lazer sistemleri ile gerçekleştirilen uygulamalarda, derinin üst katmanı yani epidermis hasarlanır, güneşten korunmak gerekir. Lazerler bu anlamda sonbahar ve kış mevsiminde uygulanır.

Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme uygulaması hangi bölgelere uygulanabilir?

Yüzümüz ve boynumuzda, deri altında yelpaze şekilli tüm yüzü derinden saran, yüz kaslarını dermise bağlayan taşıyıcı bir bağ dokusu yapısı vardır. Bu bağ dokusu yağ hücreleri arasına serpiştirilmiş kollajen fibrilleri ile temasta olan, elastik fibrilli bir yapıdır. SMAS yani bu bağ dokusu üstte  alın kaslarının iç kısımına yapışıktır, altta boyunda ise platisma bandıyla devam eder. Önde gözü çevreleyen kaslar ve boyundaki bağ dokusu olan platysmaya yapışıktır. Nasolabial bölgede yani burun kenarı çizgilerinin  olduğu bölgede dudağı üste çeken, dudağı çevreleyen, dudak köşelerini aşağıya çeken kasları ve gülme kası ile  bağlantı halindedir. Arkada, kulak önü kıkırdağı ve kulak arkasından köprücük kemiğine kadar çapraz olarak  uzanan sternokleidomastoid kasına yapışıktır. En sık rastlanan SMAS yapısı kemik dış zarı olan periost ve yüz kaslarına bağlıdır.

Fokuslu ultrason bu bağ dokusunu hedefler. Fokuslu Ultrason ile cilt gençleştirme, yani ameliyatsız cilt germe, yaşlılık belirtilerinin, sarkmaların ve kırışıklıkların en çok ortaya çıktığı bölge olan yüzün her bölümüne, ayrıca boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilmektedir. Kaz ayakları, kaş üzeri, göz kapağı sarkması, gıdı sarkması, yanak sarkması, çene çizgisi sarkması olan kişilere, dekolte bölgesinde hasarlı derisi olanlarda derinin toparlanması için uygulanır. Fokuslu Ultrason (doublo, ulterapi) ile Yüz ovali toparlanabilir, kaş kaldırılabilir, kaz ayağı çizgileri azaltılabilir, boyun dekolte cildi sıkılaştırılabilir, gözenekler daraltılabilir.

Ankara'da Fokuslu Ultrason ile Yüz Gerdirmek ya da Fiyat Öğrenmek mi İstiyorsunuz?

Fokuslu ultrason uygulaması nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak en uygun tedavi yönteminin Fokuslu Ultrason (Ameliyatsız Yüz Germe) uygulaması olması durumunda, uygulama alanının niteliklerine uygun şekilde Fokuslu Ultrason başlığı seçimi yapılmaktadır. Oluşturulan tedavi planına paralel şekilde seçilen ultrason dalga yoğunluğu ve akımı ile problemli cilt alanlarının dış yüzeyi üzerinden geçiş sağlanmaktadır. Hastaların acısız ve konforlu bir işlem süreci yaşaması için Fokuslu Ultrason cihazı uygulama sırasında soğutucu etki sağlayan destek sistemlere sahip olarak üretilmiştir. Cihazın sahip olduğu özellik sayesinde uygulama öncesi herhangi bir lokal anestezi gereksinimi duyulmamaktadır. 45 dakika – 1 saat içerisinde tamamlanan işlem sonrasında hasta sosyal hayatına hiçbir iz olmaksızın devam edebilmektedir. Uygulama kişinin cilt özellikleri, sarkma derecesi ve yaşına göre tedavinin kapsamına bağlı olarak farklılık göstermekte birlikte genelde tek seans uygulama yapılması yeterlidir. Tek seanslık bir uygulamadır.

Fokuslu ultrasonun ameliyatla yüz germeye göre avantajları nelerdir?

Doublo, ulterapi ameliyatsız, invazif olmayan bir işlemdir. Güvenli ve etkili olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Ameliyata göre daha hesaplıdır. Anestezi ve sedasyon gerekmez. Kesi yoktur, enfeksiyon riski yoktur. Kişiyi sosyal hayatından alıkoymaz, ofis prosedürüdür. Rahat bir uygulamadır. Etkisi hemen görülmeye başlar ve 1-1, 5 yıl kadar sürer. Mimikleri etkilemeden lifting sağlar.

Fokuslu ultrasonun etkisi ne kadar sürer?

Hücrelerde sağlanan gençleştirici etki fokuslu (odaklı) ultrason uygulaması sona erdiği andan itibaren faaliyete geçmeye başlamaktadır. İlerleyen süreçte hücrelerin aktivitesi ile kolajen ve elastin sentezi arttıkça ciltte hissedilen ve fark edilen gerginlik ve dinçlik etkileri daha belirgin hale gelmektedir. Yaklaşık 3 ay süren ilk etkilerin ardından altıncı aya doğru etkilerde en yüksek düzeye artış gözlemlenmektedir. Ortalama bir sene sonra uygulamanın etkileri yavaş yavaş azalır. Sağlanan etkilerin devam ettirilmesi amacıyla uygulama tekrar edilebilmekte ve istenen etkiler yenilenebilmektedir. Kısaca, Fokuslu Ultrason işleminden hemen sonra farkedilen bir lifting olur. Yeni kollajenin şekillenmesi ortalama 1. ayda başlar, 3. ayda belirginleşir. Olumlu etkisi 1 -1. 5 sene kadar devam eder. Uygulamayı tekrar etmek için ideal zaman, bir birbuçuk senedir.

Fokuslu ultrason acı verir mi?

Atışlar taşıyıcı bağ dokusu yani SMAS bölgesine yapıldığı için hassasiyet görülebilir. Hafif ağrı ve elektriklenme hissi doğru bölgeye atışı gösterir. Kişinin tercihine ve ağrı eşiği düzeyi göz önünde bulundurularak, hafif bir sedasyon, bölgesel anestezi ile konforlu bir tedavidir.

Fokuslu ultrason tedavisi sonrası kişi normal hayatına devam edebilir mi?

Ulterapy kişiyi sosyal hayatından alıkoymaz. İşlemden hemen sonra hafif bir kızarıklık, bir miktar ödem oluşabilir. İşlemden sonra güneş koruyucu ve cilt tipine uygun Nemlendiriciler kullanılmalıdır. Bir hafta kadar aşırı sıcak banyo, sauna hamamdan uzak kalınmalıdır.

Hangi ciltler fokuslu ultrason, hifu için uygundur?

Genç hastalarda kollajen daha iyi tetiklenir. Çok yaşlı kişilerde, ağır yüzlerde tedaviye yanıt vardır ancak beraberinde ek tedavilere ihtiyaç olabilir. Ultrasonik emilim melanini etkilemediği için tüm cilt tipleri için uygundur. 40-65 yaş grubu, cildinde aşağıya doğru sarkma olan kişilere uygulanır.

Ameliyatsız yüz germe, fokuslu ultrason uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Fokuslu Ultrason uygulaması yaptırmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Fokuslu Ultrason uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin cihazların kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Fokuslu ultrasonla cilt gençleştirmenin ciltteki etkileri nelerdir?

Kan dolaşımını artırır. Gevşemiş kasların tonusunu artırır. Kasları sıkılaştırır. Cilt hücrelerini situmule eder. Deride rejuvinasyon sağlar. Gözaltı torbalarını azaltır. Göz kapağını kaldırır. Nasolabial oluğun derinliğini azaltır. Sarkmış deriyi sıkılaştırır. Yanak, çene ve boyun sıkılaşmasını sağlar. Çift çene (gıdı, double chin) görünümünü yok eder. Yüzdeki anormal yağlanmayı azaltır. İnce çizgi ve kırışıklıkları azaltır. Akne skarlarını azaltır.

Fokuslu ultrason uygulamasının fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Fokuslu Ultrason uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Fokuslu Ultrason uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81, 0312 219 18 82 ve 0530 340 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.