Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgili Danışanlarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Fokuslu Ultrason ile Yüz Germe

Ankara'da fokuslu ultrason & fiyatı

Ankara'da fokuslu ultrason yaptırmak ya da fiyat öğrenmek için 0312 219 18 81 ve 0530 340 18 82 numaralı telefonlardan mesai saatlerinde bize ulaşabilirsiniz. Tüm sorularınızı iletişim sayfasındaki formu kullanarak ya da linke tıklayarak Whatsapp üzerinden bize iletebilirsiniz.

Dr. Pınar Cömert (Ankara) Fokuslu Ultrason Hakkındaki Soruları Yanıtlıyor...

Fokuslu ultrason nedir?

Fokuslu Ultrason zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir medikal estetik uygulamasıdır. İşlemi gerçekleştirmek üzere tıpta uzun yıllardır güvenli bir şekilde kullanılan ultrason teknolojisinden faydalanılmaktadır. Fokuslu ultrason uygulaması, medikal estetik alanında ve hastalar arasında HIFU (yüksek yoğunluk odaklı ultrason) teknolojisi, odaklı ultrason gibi isimlerle de ifade edilebilmektedir.

Odaklı ultrason uygulamasının temel mantığı nedir?

Fokuslu Ultrason teknolojisinin çalışma mantığı, aslında ultrason cihazından elde edilen ses dalgaları ile cilt altındaki dokularla iletişim kurmayı sağlamaktır. Tıpta kullanılan ultrason teknolojisinin aynısı olmakla birlikte, fokuslu (odaklı) ultrasonun medikal estetik alanında fayda sağlar nitelikte olmasının temel farklılığı, ultrason dalgalarının sahip olduğu odaklanma kabiliyetidir. Kişinin yapısal özelliklerine, yapılacak olan işleme ve istenilen etkilere bağlı olarak fokuslu (odaklı) ultrason dalgaları cihaz üzerinden farklı seviyelerde ve yoğunlukta ayarlanabilmektedir. Tedaviye uygun olarak belirlenen ultrason dalgaları cilt altına gönderilerek burada ısıyı arttırmakta ve hücreleri harekete geçirmektedir. Harekete geçirilen hücreler iyileştirici, sıkılaştırıcı ve yenileyici etkileri sağlayarak işlemin amaçladığı gençlik etkilerinin oluşum sürecini başlatmaktadır.

Ultrason uygulamasının lazer sistemlerinden farkı nedir?

Fokuslu Ultrason uygulaması ile lazer sistemleri ile gerçekleştirilen uygulamaların temel farkı, farklı enerji türleri ile çalışmaları ve buna bağlı olarak farklı cihazlar vasıtasıyla gerçekleştirilmeleridir. Fokuslu Ultrason uygulamasının, medikal estetik uygulamalarına başvuranlar açısından lazer sistemleri ile gerçekleştirilen uygulamalarla karşılaştırıldığında en belirgin farkı ise ;mevsim anlamında sınırlılık taşıyan bir tedavi yöntemi olmamasıdır. Lazer sistemleri ile gerçekleştirilen uygulamaların öncesinde ve sonrasında lekelenme ve yanık risklerini en aza indirmek amacıyla, güneş ışınlarına maruz kalmama ve güneş ışınlarından korunma konusunda yüksek hassasiyet gösterme gerekliliği bulunabilmektedir. Fokuslu Ultrason uygulaması ise lazer sistemlerin gerektirdiği bu koşulları gerektirmemektedir. Herhangi bir mevsim döneminde yapılması sakıncalı görülmemekte ve yılın herhangi bir zamanında kaygı duyulmaksızın uygulanabilir bir yöntem olmaktadır.

Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme uygulaması hangi bölgelere uygulanabilir?

Fokuslu Ultrason ile cilt gençleştirme, yani ameliyatsız cilt germe, yaşlılık belirtilerinin, sarkmaların ve kırışıklıkların en çok ortaya çıktığı bölge olan yüzün her bölümüne, ayrıca boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilmektedir.

Uygulaması nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak en uygun tedavi yönteminin Fokuslu Ultrason (Ameliyatsız Yüz Germe) uygulaması olması durumunda, uygulama alanının niteliklerine uygun şekilde Fokuslu Ultrason başlığı seçimi yapılmaktadır. Oluşturulan tedavi planına paralel şekilde seçilen ultrason dalga yoğunluğu ve akımı ile problemli cilt alanlarının dış yüzeyi üzerinden geçiş sağlanmaktadır. Hastaların acısız ve konforlu bir işlem süreci yaşaması için Fokuslu Ultrason cihazı uygulama sırasında soğutucu etki sağlayan destek sistemlere sahip olarak üretilmiştir. Cihazın sahip olduğu özellik sayesinde uygulama öncesi herhangi bir lokal anestezi gereksinimi duyulmamaktadır. 45 dakika – 1 saat içerisinde tamamlanan işlem sonrasında hasta sosyal hayatına hiçbir iz olmaksızın devam edebilmektedir. Uygulama kişinin cilt özellikleri , sarkma derecesi ve yaşına göre tedavinin kapsamına bağlı olarak farklılık göstermekte birlikte genelde tek seans uygulama yapılması yeterlidir.

Sorularınız İçin

Uygulamanın etkisi ne kadar sürer?

Hücrelerde sağlanan gençleştirici etki fokuslu (odaklı) ultrason uygulaması sona erdiği andan itibaren faaliyete geçmeye başlamaktadır. İlerleyen süreçte hücrelerin aktivitesi ile kolajen ve elastin sentezi arttıkça ciltte hissedilen ve fark edilen gerginlik ve dinçlik etkileri daha belirgin hale gelmektedir. Yaklaşık 3 ay süren ilk etkilerin ardından altıncı aya doğru etkilerde en yüksek düzeye artış gözlemlenmektedir. Ortalama bir sene sonra uygulamanın etkileri yavaş yavaş azalır. Sağlanan etkilerin devam ettirilmesi amacıyla uygulama tekrar edilebilmekte ve istenen etkiler yenilenebilmektedir. Uygulamayı tekrar etmek için ideal zaman, bir birbuçuk senedir.

Ameliyatsız yüz germe uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Fokuslu Ultrason uygulaması yaptırmadan önce mutlaka alanında uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Fokuslu Ultrason uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin cihazların kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Fokuslu ultrason uygulamasının fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Fokuslu Ultrason uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Fokuslu Ultrason uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.