Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Burun Kenarı Dolgusu

Dr. Pınar Cömert Burun Kenarı Çizgilerinin Tedavisi Hakkında Soruları Yanıtlıyor...

Burun kenarı çizgileri Nazolabial oluk ne demek?

Burun kenarından başlayıp ağız köşesine kadar inen çizgiye nazolabial oluk diğer bir deyişle burun kenarı çizgisi denir. Yanakları üst dudaktan ayıran çizgilerdir. Burun deliklerinden üst dudak köşelerine uzanan oluklanmadır. Kahkaha çizgileri veya gülümseme çizgileri de denmesine rağmen,yüz hareketiyle oluşmazlar sadece derinleşirler.Esas neden yaşlanmadır. 20 li yaşlarda belirmeye başlar; yaşlandıkça derinleşir.Bu burun kenarı çizgileri kişiyi olduğundan yaşlı ve mutsuz gösterir.

Ankara'da Burun Kenarı Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

Kaç çeşit burunkenarı çizgisi mevcuttur?

Beş tip; cilt tipi, yağ yastıkçığı tipi, kas tipi, kemik çekintisi nedeniyle oluşmuş tipi ve hibrit tipi olmak üzere beş tipi mevcuttur. Nazolabial oluğun çeşitli nedenleri vardır. Eğer genç yaşta oluştu ise ya çok ağır bir yüz vardır veya mimik kaslarımızı şiddetli kullanıyoruzdur. Yaşlanma ile bu nazolabial oluk belirginleşir. Bu belirginleşmenin nedeni ise orta yüzdeki destekleyici kemik yapının azalması,derin yağ yastıkçıkların erimesi ve yüzeysel yağ yastıkçıklarının ise büyüyüp yer çekimi etkisi ile aşağıya doğru sarkmasıdır.Bu nazolabial oluğun dolgu ile yok edilmesi veya azaltılması kişinin yorgun ve mutsuz görüntüsünü azaltır.

Burun kenarı çizgisi dolgusuna Nazolabial dolguya nasıl karar verilir?

Nazolabial dolgu herkeste ilk enjeksiyon yapılması gereken yer değildir. Ancak aynada iki boyutlu olarak ilk görünen yerdir. Kişinin yaşlanma belirtisi olarak ilk gördüğü yerdir.Dolguda kırışıklığı doldurma yerine nedene yönelik enjeksiyon yapma gerekir.Kas hareketleri nedeniyle artan bir oluk veya kırılma varsa muhakkak doldurulmalıdır.Üst yüzde yerçekimi etkisiyle aşağıya doğru inme ve hacim kaybı varsa yüzü üstten kaldırma tercih edilmelidir.Eğer büyük bir çene veya çok küçük bir çene varsa uzun bir ağız burun mesafesi mevcutsa nazolabial bölgenin doldurulması tüm en son işlem olarak uygulamalıdır.Çok dolgu ile yüzün öne doğru çıkması da istenen etki değildir,aksine yüzü yorgun gösterir. Kısaca işlem yapılmadan önce muhakkak yüz üç boyutlu değerlendirilmeli,cilt elastikiyeti göz önünde bulundurulmalıdır.

Nazolabial yani burun kenarı dolguları hangileridir?

Eğer kişinin mimik hareketlerine bağlı kırılmaları yani burun kenarı kırışıklığı ile beraber oluklanması varsa onarıcı tarzda dolgular yani mineral aşı veya akıllı dolgular tercih edilmelidir. Nazolabial çizgi, burun kenarı çizgisinin tamamen kaybolması isteniyorsa hyaluronik asit dolgular tercih edilmelidir.

Sorularınız İçin

Burun kenarı nazolabial çizgi dolgularının kalıcılığı nedir?

Hyaluronik asit veya kalsiyum hidroksiapatit içerikli dolgularla ,oluğu uygun olan ,seçilmiş kişilerle,bir iki senelik geçici ,tatmin edici sonuçlar sözkonusudur. Mineral aşı yani kalsiyum hidroksiapatit ve akıllı dolgularda kollajen onarımı söz konusu olduğu için etki daha da kalıcı olmaktadır.

Burun kenarı nazolabial dolgu işlemi nasıl bir işlemdir?

Burun kenarı nazolabial dolgu işlemi ofis şartlarında ,anatomiye hakim doktorlar tarafından uygulanan,ağrısız,konforlu,pratik medikal estetik bir işlemdir.Lokal anestezik kremlerle uyuşturularak yapıldığı için ağrısız 15 dk süren bir uygulamadır. Kişi burun kenarı nazolabial dolgu işleminden sonra sosyal hayatına döner.

Nazolabial oluk burun kenarı çizgisi dolgu uygulamasının fiyatı nedir?

Web sitemizde yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Nazolabial oluk burun kenarı çizgisi dolgu uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Nazolabial oluk burun kenarı çizgisi dolgu uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.