Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sevgili Danışanlarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Ben Taraması ve Ben Analizi

Ben taraması ve analizi, kişinin herhangi bir cilt problemi yaşıyor olması şart olmaksızın, vücudundaki benlerin kontrolden geçirilmesini amaçlayan ve böylelikle benlerden kaynaklı ortaya çıkma riski olabilen cilt kanseri türlerine karşı tedbir alınmasına imkan tanıyan bir analiz yöntemidir.

Benlerden kaynaklı deri kanseri türleri benler üzerinde normalin dışında değişimlerin oluşması ile belirti vermektedir. Asimetrik görüntü, renk değişimi, kaşıntı, hassasiyet ve daha ileri seviyelerde kanama, kabuklanma gibi belirtiler benlere ilişkin deri kanseri ihtimalini düşündürtebilmektedir. Benlerden kaynaklı deri kanseri türleri sağlık açısından yüksek ciddiyete sahip olmakta, diğer taraftan benlerden kaynaklanan deri kanseri türlerinde ön-tanı tedavinin başarısını çok yakından ilgilendirmektedir.

Öntanı imkanı sağlaması sebebiyle, özellikle risk grubu içerisinde yer alan kişiler için başvurulması oldukça faydalı bir yöntemdir. Risk grubu içerisinde değerlendirilen kişiler ise, genellikle deri kanserine genetik yatkınlık ihtimali olanlar, açık tenli-renkli gözlü kişiler, vücudunda çok fazla ben oluşumu olanlardır. Ben taraması ve ben analizi, medikal estetik alanında ve hastalar arasında Ben Haritası Çıkarma, Bilgisayarlı Dermatoskopi gibi isimler ile de ifade edilebilmektedir.

Sorularınız İçin

Ben Taraması ve Ben Analizi amaçlı uygulamanın kapsamı nedir?

Özel bir ışıklandırma yeteneğine ve büyütme etkisine sahip bir cihaz ile yapılan Bilgisayarlı Dermatoskopi uygulaması ile tüm vücutta yer alan benler tarama ile tespit edilebilmektedir. Analiz yoluyla benlerin gözle görülmeyen cilt altı oluşumları detaylı bir şekilde incelenebilmekte, deri kanserine yönelik riski yüksek olan benlerin alınması ve vücuttan uzaklaştırılması için teşhisi konabilmektedir. Tarama ve analizin sağladığı diğer bir fayda, riskli grup kapsamında değerlendirilen benlerin de takip altına alınması olmaktadır. Bilgisayarlı Dermatoskopi uygulaması ile sağlanan Ben taraması ve Ben Analizi, risk grubunda yer alan kişilerin benlerine ilişkin tüm bilgilerin bilgisayar ortamında resimli ve tanımlı olarak kaydının tutulmasını sağlamaktadır. Tarama ve analiz yoluyla oluşturulan veri, benlerden kaynaklı olası bir sağlık problemi olması durumunda düzenli kontrol ile erken tanı konmasına imkan sunmaktadır.

Ben Taraması ve Ben Analizi amaçlı uygulama nasıl yapılır?

Ben Taraması ve Ben Analizi amaçlı uygulama, lokal anestezi gerektirmeyen, herhangi bir ağrı veya acı vermeyen bir işlem ile yapılmaktadır. Uygulamada dermatoskopi cihazının sağladığı imkanlar yoluyla vücutta yer alan benlerin üzerinden geçilerek, bilgisayar ortamında benlere dair bilgi içerikli haritalandırmanın yapılması sağlanmaktadır.

Ben Taraması ve Ben Analizi amaçlı uygulamayı yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Ben Taraması ve Ben Analizi amaçlı uygulamayı yaptırmadan önce mutlaka deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Ben Taraması ve Ben Analizi amaçlı uygulamaya ilişkin tedavi sürecinin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin cihazların kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Ben Taraması ve Ben Analizi amaçlı uygulamanın fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin temel medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Ben Taraması ve Ben Analizi amaçlı uygulamanın fiyat bilgisi verilememektedir. Ben Taraması ve Ben Analizi amaçlı uygulama hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.