Sevgili Hastalarım

1988 yılında Ankara Kocatepe Mimar Kemal Lisesinden lise birincisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirerek TUS sınavı ile, 1997 yılında Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı oldum. 1998-2016 yıllları arasında TBMM Hastanesinde Dermatolog olarak çalıştım. 2015 yılından itibaren kendi yerimizde siz danışanlarımıza hizmet vermekteyim.

Yüz Askılama

Yüz Askılama uygulaması tıpkı Organik İplerle Yüz Germe uygulaması gibi, yaşlılığın yüzdeki en belirgin belirtileri olan sarkmaları ve kırışıklıkları ameliyat, yani cerrahi girişim gerektirmeksizin toparlamak, düzeltmek ve gidermek amacıyla yapılmaktadır.

Yüz Askılama uygulamasının “organik iplerle yüz germe” uygulamasından farkı nedir?

Yüz Askılama uygulaması Organik İplerle Yüz Germe uygulamasının istenilen verimi veremeyeceği şekilde sarkmaların ve kırışıklıkların daha belirgin olduğu, yüzün şeklinin, gıdının bir bütün olarak toparlanması gerekliliği olan hastalarda tercih edilen bir medikal estetik yöntemidir. Temel mantığı Organik İplerle Yüz Germe uygulaması ile aynı olan Yüz Askılama uygulamasında iplerin cilt altına ihtiyaç görülen yerlere yerleştirilmesi sağlanarak toparlanma ve gençleşme belirtilerinin oluşturulması hedeflenmektedir. Yüz Askılama uygulaması, kaldırıcı kuvveti daha yoğun iplerin farklı yüz bölgeleri üzerine farklı miktarlarda ve yönlerde yerleştirilmesi ile gerçekleştirilmektedir.

Ankara'da Ameliyatsız Yüz Askılama Uygulaması Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

Yüz Askılama uygulamasında kullanılan iplerin özellikleri nelerdir?

Yüz Askılama ve Organik İplerle Yüz Germe uygulamasında kullanılan organik ipler, ameliyatlarda da kullanılan ve insan vücudunda yabancı bir madde olarak algılanmayan tıbbi iplerdir.Organik iplerin medikal estetik alanında kullanımında sağladığı etki; vücutta yabancı bir madde olarak algılanmadan yerleştirilen alanlarda deri tarafından fark edilir ve istenilen kolajen uyarımı sağlanır.Vücudun, yerleştirilmiş olduğu alandaki organik ipleri fark etmesi ve kolajen ve elastin sentezini arttıracak olan iyileştirici hücrelerin bölgedeki hareketliliği uygulamanın hedeflediği olumlu etkidir.Kişinin yapısına göre değişmekle beraber 6 – 8 ay boyunca vücutta kalan ve etkisini gösteren bu ipler vücut tarafından zamanla emilerek yok olmaktadır.Ancak bu iplerin daha geç sürede eriyen ve daha uzun süreli etki sağlayan çeşitli tipleri de mevcuttur. Yüz Askılama ve Organik İplerle Yüz Germe uygulamalarında kullanılan organik ipler kısa, orta ve uzun olmak üzere farklı boylarda, düz, tırtıklı ve burgulu ,konilive kancalı olmak üzere farklı şekillerde, ince ve kalın olmak üzere farklı hacimlerdedir. İplerin farklı özelliklere sahip olması farklı işlevler görmelerini sağlamakta ve kullanılacak olan iplerin uzunlukları, şekilleri, hacimleri ve miktarları kişinin yapısına ve uygulama bölgesindeki ihtiyaca göre doktor tarafından belirlenmektedir.

Yüz Askılama nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak en uygun tedavi yönteminin Yüz Askılama uygulaması olması durumunda, ilk aşamada uygulamaya başlamak üzere uygulamanın yapılacağı alan temizlenmekte ve hijyenik açıdan uygulamaya hazır hale getirilmektedir. Cilt üzerine sürülen ve lokal anestezi etkisi sağlayan medikal kremler aracılığıyla kişinin işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızı hissinin önlenmesi sağlanmaktadır. Lokal anestezi etkisinin ortalama 20 dakika içerisinde aktif hale gelmesinden sonra işleme başlanmaktadır. Ciltte oluşturulmak istenen toparlanmaya, derin kırışıklıklarda istenilen açılmaya ve gerginliğe bağlı olarak doktor tarafından planlandığı şekilde, kaldırma ve toparlama gücü yüksek farklı tipte ipler, yapıya destek olan farklı tiplerde diğer ipler ile beraber cilt altına yerleştirilmektedir. İplerin cilt altına yerleştirilmesi, mikro iğne olarak tarif edildiği şekli ile çok ince uçlu iğneler vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir. Kapsamlı bir işlem ortalama 1 saatte bitirilebilmektedir.

Sorularınız İçin

Yüz Askılama uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Yüz Askılama uygulamasında kullanılan kılçıklı iplerin vücut içerisindeki varlığı ortalama 6-8 ay içerisinde vücut tarafından eritilmesi ve emilmesi ile ortadan kalkmaktadır. Yüz Askılama uygulamasında, Organik İplerle Yüz Germe uygulamasından daha güçlü ve kaldırma etkisi yüksek ipler kullanılmaktadır. Kaldırma etkisi yüksek bu organik ipler vücut içerisinde yerleştirilmiş oldukları bölgelerde toparlanma yaratmakta ve tedavi sürecini vücudun doğal mekanizmalarını uyandırarak sağlamaktadır. İplerin işlevi ile sağlanan olumlu gençleşme etkileri genel tablo olarak 2 – 3 yıla kadar devam etmektedir. İstenilen etkiler azaldığında veya ortadan kalktığında Yüz Askılama uygulamasının tekrarı sağlanmakta ve sarkmalardaki toparlanma ve kırışıklıklardaki açılma etkisi pekiştirilerek devam ettirilebilmektedir.

Yüz Askılama uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Yüz Askılama uygulaması yaptırmadan önce mutlaka doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Yüz Askılama uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin malzemelerin kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Ankara Yüz Askılama fiyatı

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak bu konuda bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Yüz Askılama uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Yüz Askılama uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarım

Bizi sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilir ve sunduğumuz hizmet ve uygulamalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Burun dolgusu ile burunda yer alan eğrilikler, çökmeler ve burun kemerini düzeltilebilir.

Zamanla ciltte ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ameliyatsız azaltılmasını amaçlayan bir uygulamadır.

Fransız askısı ameliyatsız yüz germe yönteminde kullanılan son teknolojik doğal bir yöntemdir.