Thulium Lazer ile Bebek Cildi Uygulaması nedir?

Deri beş tabakadan oluşan bir yapıdır. Normalde derimize uyguladığımız, ihtiyacına göre seçtiğimiz; leke açıcı, antioksidan, besleyici kremler derinin üst tabakasında kalır, emilmesi kısıtlıdır.
Thulium bebek cildi uygulaması; cilt için gerekli A vitamini, C Vitamini, resvaratrol, ferulik asit gibi antioksidan maddelerin, gençleştirici kök hücre serumlarımın, treneksamik asit gibi leke açıcı maddelerin, kılcal damar azaltıcı k vitamininin, kendi kanınızdan elde edilen pıhtı hücrelerinin (PRP), nem sağlayıcı hyaluronik asitin ve cildi parlatıcı tüm maddelerin; Thulium leke ve gençlik lazeri yardımıyla cilt altı dokulara ulaştırılmasıdır. Amaç parlak, canlı, nemli,eşit tonajlı, ışıl ışıl ve genç kalma özelliğini koruyabilen diri ve sağlıklı bir cilt oluşturmaktır. Bu amaçla pek çok işlem bulunmakla beraber; ağrısız, konforlu, hızlı ve kalıcı etkisi ile thulium lazer son yıllarda tercih edilen bir sistem olarak ön plana çıkmıştır.
Deri kendini yenileyebilen bir organdır. Zamanla bu yenileme özelliği azalır. Thulium lazerle kontrollü bir şekilde deriyi uyarıp derinin kendini yenileme özelliği artırılabilir.
Bu uygulamada 1927 dalga boyuna sahip yeni teknolojik bir lazer olan thulium lazer aracılığıyla deride yaklaşık 6000-10000 adet mikrokanal açılmaktadır. Cildin sorununa ve gerekliliklerine göre seçilen destekleyici maddeler bu kanallar aracılığıyla deriye yedirilmektedir. Böylece hem thulium lazerin gençleştirici ve yenileyici etkisinden yararlanılır; hem de sürülen ampullerin aydınlatıcı, parlatıcı, gençleştirici, renk açıcı, besleyici ve koruyucu etkileri artırılır.

Diğer Lazer Bakımlarına Göre Farkı Nedir?

Oldukça hızlı ve konforlu bir uygulamadır. Thulium lazer bebek cildi uygulaması 5 dakikalık bir işlemdir. İstenen etkinliğe göre seçilen ampullerin uygulaması 5 dakikadır.İsteğe göre 10 dakikalık maske uygulaması yapılabilir. Toplam uygulama 10-20 dakikadır.
Ağrısız bir işlemdir, diğer lazer uygulamalarında sürülmesi gereken ağrı kesici kreme ihtiyaç yoktur. Yaz, kış her mevsimde uygulama yapılır.
Kabuk oluşumu yoktur, sadece iki gün süren bir pembeleşme ve ciltte hafif bir kuruma sözkonusudur, sonrasında kişi hafif kapatıcı ve bol nemlendirici kulanabilir. Dolayısıyla kişiyi sosyal hayattan alıkoymaz.
Hem deri yüzeyinde hem de derin tabakada ciltte yapılanma oluşur.

Thulium Lazer Bebek Cildi Uygulaması ile Neler Yapılabilir?

 • Klasik daha derinlemesine cilt bakımı
 • Cilt tonajını eşitleme
 • Cilt yüzeyini parlatma
 • Gözenekleri sıkılaştırma
 • Kırışıklık giderme ve antiaging
 • Melazma ve cilt Lekesi giderme
 • İz tedavisi
 • Boyun, dekolte ve el gençleştirme
 • Koltukaltı ve genital bölge beyazlatma
 • Gözaltı Morluk tedavisi
 • Thulium Bebek Cildi Uygulaması ile yapılabilir.

Thulium Lazer Bebek Cildi Uygulaması Kaç Seanstır?

Kişiye ve yaşa göre değişmekle beraber cilt parlatmak amaçlı 20 gün ara ile üç seans uygulanır. Melazma ve leke açılma tedavisinde ise 3-5 seans önerilmektedir.
Kısaca her mevsimde uygulanabilen kısa, kişiyi sosyal hayattan alıkoymayan, ağrısız, konforlu, güvenli ve yüz güldürücü bir uygulamadır.