Saç Dökülmesi Tedavisi nedir?

Saç Dökülmesi, kişinin vücudun doğal işleyişi içerisinde normal düzeyde olması gerekenden fazla sayıda saç teli kaybı yaşadığı durumları ifade etmektedir. Saç Dökülmesi Tedavisi, normalin dışında yaşanan saç dökülmelerini önlemeyi ve yaşanan saç teli kaybını kişiye mümkün olan en yüksek seviyede geri kazandırmayı amaçlamaktadır. Saç Dökülmesi Tedavisi, bu amaçla laboratuvar ortamında hazırlanan cilt dostu maddelerden oluşan içeriklerden ve /veya kişinin kendi kan hücrelerinden faydalanılan medikal estetik – dermatoloji uygulamalarını kapsamaktadır. Hem kadınlarda hem de erkeklerde ortaya çıkabilen saç dökülmesi problemi özellikle testosteron hormonuna bağlı olarak erkeklerde daha sık görülmekte ve ilerleyen seviyelerde kelliğe dönüşebilmektedir. Saç Dökülmesi probleminde genetik faktörler önemli bir belirleyici olmaktadır. Genetik faktörlerin dışında, hormonlara ilişkin veya kişinin metabolizmasını ilgilendiren süreçlere bağlı (ilaç kullanımları, mevsim değişimleri, stres gibi) birtakım değişimler de saç dökülmesinde etkili olabilmektedir. Saç Dökülmesi tedavisinde erken tanı istenilen iyileşmenin sağlanması ve saç teli kaybının en alt seviyede tutulabilmesi açısından öneme sahip olmaktadır.

Saç Dökülmesi nasıl tedavi edilir?

Saç telleri belli bir yaşam döngüsüne sahip olan, kökten beslenerek uzamasının ardından kökün aktivitesini tamamlaması ile saç derisinin doğal işleyişi içerisinde dökülen yapılardır. Saç dökülmesi problemi, saç tellerinde yaşanan kaybın doğal işleyiş içerisinde olması gereken miktardan fazla olması durumunda söz konusu olmaktadır. Saç dökülmesi tedavisine başlanmadan önce kişinin saç dökülmesi probleminin neden kaynaklandığının tespitini sağlamak önemli bir aşamadır. Saç dökülmesi probleminin kişinin vücudunda yaşanan başka bir sağlık problemini işaret ediyor olma ihtimalinin yüksek olması, estetik kaygıların ötesinde gerekli analizlerin yapılarak saç dökülmesinin ana sebebinin tanısının konmasını gerektirmektedir. Hormonlara veya metabolizmaya ilişkin başka bir sebepten kaynaklanan durumlarda, saç dökülmesine yol açan ana sağlık sorununu iyileştirme amaçlı bir tedavi izlenmesi doğru bir yaklaşım olmaktadır. Vücutta yaşanan herhangi başka bir sağlık sorununun habercisi ve belirtisi olmayan, kişinin yapısal özelliklerinden kaynaklanan saç dökülmesi problemlerinde, dermatolojik tedavi yöntemlerine başvurulabilmektedir. Kişinin kendi bağışıklık sisteminin, iyileştirici ve onarıcı hücrelerinin tedavi sürecini gerçekleştirmeye yönelik aktivasyonunu sağlayan yöntemler olan Mezoterapi ve PRP uygulamaları olumlu sonuçlar göstermektedir. Saç dökülmesi tedavisine yönelik Mezoterapi ve PRP uygulamalarında, laboratuvar ortamında hazırlanan hyalüronik asit, vitamin, mineral, aminoasit karışımları ve kişinin kendi onarıcı platelet hücrelerinden elde edilen plazma içeriği ile saç derisine sağlıklı saç üretimini sağlaması amacıyla destek sağlanmaktadır. Doğal ve hatta kişinin kendi iyileştirici hücreleri vasıtasıyla elde edilen içeriklerin sorunlu saç derisine enjeksiyonu ile bölgedeki saç dökülmesi problemi durdurulabilmekte ve saç dökülmesinin şiddetine bağlı olarak kayıp yaşanan saç telleri yeniden kazanılabilmektedir.

Saç Dökülmesi tedavisine yönelik Mezoterapi ve PRP uygulaması nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın isteklerine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak en uygun tedavi yönteminin Mezoterapi ve PRP uygulamaları olması durumunda, uygulamada kullanılmak üzere uygun içerikler laboratuvar ortamında hazırlanmaktadır. Saç derisi üzerine sürülen ve lokal anestezi etkisi sağlayan medikal kremler aracılığıyla kişinin işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızı hissinin önlenmesi sağlanmaktadır. Lokal anestezi etkisinin ortalama 20 dakika içerisinde aktif hale gelmesinden sonra işleme başlanmaktadır. 1 – 3 mm derinliğe etki edebilen ince uçlu iğne kullanımıyla etki edilmek istenen bölgelere, doktor tarafından hastanın ihtiyacına bağlı olarak gerekli içeriğe sahip, belirlenen dozda Mezoterapi ve PRP içeriği enjeksiyon yoluyla aktarılmaktadır. Bu uygulama dermapen ile de yapılabilmektedir.İşlem sonrası şişlik ve morluk oluşumunu önlemek amacıyla bölgeye hafifçe buz uygulaması yapılmaktadır. 15 – 30 dakika içerisinde tamamlanan işlem sonrasında hasta sosyal hayatına hiçbir sorun yaşamadan devam edebilmektedir. Hassas ciltlerde ortaya çıkabilecek hafif kızarıklıklar, şişlikler veya morluklar birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Uygulamanın kaç tekrar gerektireceği hastanın özelliklerine ve tedavinin kapsamına bağlı olarak farklılık göstermekte ancak 1 hafta arayla ortalama 10 – 12 seans uygulama yapılması genel bir tablo olmaktadır.

Saç Dökülmesi tedavisine yönelik Mezoterapi ve PRP uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin saç dökülmesi tedavisine yönelik Mezoterapi ve PRP uygulaması yaptırmadan önce mutlaka deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Saç dökülmesi tedavisine yönelik Mezoterapi ve PRP uygulamasına ilişkin sürecin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda güvenilir ve etkin malzemelerin kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Saç Dökülmesi tedavisine yönelik Mezoterapi ve PRP uygulamasının fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden saç dökülmesi tedavisine yönelik Mezoterapi ve PRP uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Saç dökülmesi tedavisine yönelik Mezoterapi ve PRP uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.