Organik İplerle Yüz Germe ( Örümcek Ağı Estetiği ) nedir?

Organik İplerle Yüz Germe, ciltte oluşan sarkma, kırışıklık, ince çizgi gibi yaşlanma belirtilerinin ameliyat, yani cerrahi girişim gerektirmeksizin giderilmesini amaçlayan bir medikal estetik uygulamasıdır. İşlemi gerçekleştirmek üzere vücut ile uyumlu organik iplerden faydalanılmaktadır. Organikb İplerle Yüz Germe, medikal estetik alanında ve hastalar arasında Örümcek Ağı uygulaması, ameliyatsız cilt germe, Altın İplik yöntemi, Thread Lift, V-Lift gibi isimlerle de ifade edilebilmektedir.

Organik İplerle Yüz Germe uygulamasının Botoks ve Dolgu uygulamalarından farkı nedir?

Organik İplerle Yüz Germe uygulamasının, cilde gerginlik veren Botoks ve hacim kazandıran Dolgu gibi diğer gençleştirme yöntemlerinden en belirgin farkı ,organik iplerin kullanımının kişinin vücudunda zaten var olan onarıcı işleyişi faaliyete geçirmesidir. Botoks ve Dolgu uygulamalarında kullanılan malzemelerin sağladığı etkiler vücutta belirli bir süre iyilik hali yaratmakta ama zaman içinde etkileri son bulmaktadır. Organik İplerle Yüz Germe uygulamasında ise, cilt altına yerleştirilmiş olan ipler, vücut tarafından emilene kadarki sürede kişinin kendi iyileştirici hücrelerinin aktivitesini arttırmaktadır. Aktivitesi organik iplerle tetiklenen hücreler, gençleşme etkilerinin çoğalmasına ve daha uzun vadeye yayılmasına katkı sağlamaktadır. Başka bir deyişle, Organik İplerle Yüz Gençleştirme uygulaması sadece dışarıdan vücuda aktarılan bir malzeme ile gençleşme etkileri yaratmamakta, beraberinde artı olarak cildin doğal mekanizmalarını uyandıran bir işlev de üstlenmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği nasıl yapılır?

Doktorun tespitlerine ve hastanın talebine göre istenilen sonuçlara ulaşmayı sağlayacak yöntemin Organik İplerle Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği) uygulaması olması durumunda, ilk aşamada uygulamaya başlamak üzere işlemin yapılacağı alan temizlenmekte ve hijyenik açıdan uygulamaya hazır hale getirilmektedir. Cilt üzerine sürülen ve lokal anestezi etkisi sağlayan medikal kremler aracılığıyla kişinin işlem sürecinde duyabileceği ağrı ve sızı hissinin önlenmesi sağlanmaktadır. Lokal anestezi etkisinin ortalama 20 dakika içerisinde aktif hale gelmesinden sonra işleme başlanmaktadır. Ciltte oluşturulmak istenen gerginliğe ve iplerin kullanımıyla elde edilecek kaldırma etkisine göre iplerin hangi yönlere, ne kadar miktarda yerleştirileceği doktor tarafından planlanmaktadır. Tedavi planına uygun olarak mikro iğne olarak tarif edildiği şekli ile çok ince uçlu iğneler vasıtasıyla ortalama 100 – 300 organik ipin cilt altına yerleşimi sağlanmaktadır. Kapsamlı bir işlem ortalama 1 saatte bitirilebilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği uygulamasının etkisi ne kadar sürer?

Organik İplerle Yüz Germe uygulamasında kullanılan iplerin vücut içerisindeki varlığı ortalama 8 ay -1 sene içerisinde vücut tarafından eritilmesi ve emilmesi ile ortadan kalkmaktadır. Organik iplerin vücut içerisinde yerleştirilmiş oldukları bölgelerde yarattıkları toparlanma tedavi sürecini vücudun doğal mekanizmalarını uyandırarak sağladığı için olumlu gençleşme etkileri genel tablo olarak 1 – 1,5 yıla kadar devam etmektedir. İstenilen etkiler azaldığında veya ortadan kalktığında Organik İplerle Yüz Germe uygulamasının tekrarı sağlanmakta ve çizgilerdeki açılma etkisi pekiştirilerek devam ettirilebilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği uygulaması yaptırırken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Organik İplerle Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği) uygulaması yaptırmadan önce mutlaka bir doktor tarafından muayene edilmesi gerekmektedir. Organik İplerle Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği) uygulamasına ilişkin tedavi sürecinin doktor gözetiminde ilerletilmesi, uygulamalarda uygun malzemelerin kullanılması ve uygulamanın gerçekleştirilmekte olduğu ortamın hijyenik açıdan problemsiz olması olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Örümcek Ağı Estetiği uygulamasının fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Organik İplerle Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği) uygulamasının fiyat bilgisi verilememektedir. Organik İplerle Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği) uygulaması hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefondan arayabilirsiniz.