Cilt Analizi Nedir?

Cilt Analizi, cilde ilişkin problem yaşanması şart olmaksızın kişinin cildinin yapısını daha iyi tanımasını, cildinin ihtiyaçlarının belirlenmesi ile gündelik cilt bakım süreçlerini doğru ürünleri kullanarak etkili bir şekilde sürdürmesini mümkün kılan tespitleri içeren bir analiz yöntemidir. Medikal estetik ve deri ve cilt hastalıkları alanında uzman kişiler, cilt yenileyici ve gençleştirici medikal uygulamalara başvuran hastaların cilt özelliklerini tespit etmek ve hastaları onlara göre en etkili olabilecek tedavi yöntemine yönlendirmek amacıyla sıklıkla Cilt analizine başvurmaktadır.

Cilt Analizinin Kapsamı nedir?

Cilt analizinin kapsamı aşağıdaki ana başlıklar üzerinden oluşturulmaktadır:

 • Kişinin yapısal özellikleri (yaş, boy, kilo gibi)
 • Kişinin sahip olduğu alerjik reaksiyonlar
 • Kişinin cildinin sahip olduğu özellikler (yağlı, normal, kuru, karma gibi)
 • Kişinin cildinde sürekli tekrar eden bir sivilce (akne) probleminin olup olmaması
 • Kişinin cildinin nem düzeyi
 • Kişinin cildinde güneşe bağlı lekelenmelerin var olup olmaması
 • Kişinin lazer epilasyon yaptırmakta olup olmaması
 • Kişinin kullanıyor olduğu ilaçların veya sürdürmekte olduğu tedavilerin olup olmaması
 • Kişinin cilt ile ilgili yaptırmış veya yaptırmakta olduğu uygulamaların olup olmaması
 • Kişinin kullanmakta olduğu temel bakım ürünlerinin (sabun, nemlendirici gibi) neler olduğu
 • Kişinin yaşam tarzı (stres düzeyi, uyku ve egzersiz alışkanlıkları gibi)
 • Kişinin sigara ve alkol kullanımının olup olmaması

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt Bakımı, kişiye Cilt Analizi yapılması sonrasında elde edilen bilgilere ve yapılan tespitlere göre kişinin cildinin ihtiyaç duyduğu unsurların sağlanmasına yönelik bakım planını ifade etmektedir. Cilt bakımı, kozmetik ürünler vasıtasıyla (nemlendiriciler, peeling etkili ürünler, cilt düzenleyici kremler ve jeller gibi) veya daha ileri seviyede cilt problemlerinin tespit edilmesi durumunda medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına başvurulması ile gerçekleştirilebilmektedir. Sağlıklı bir cilt yapısına sahip olmak amacıyla Cilt Bakımı tedavilerinin temel amacı, cildi doğru temizlemeye, cildi doğru nemlendirmeye, cildin ihtiyaç duyduğu maddelerin dengesini sağlamaya ve cildi güneşin zararlı ışınlarından muhafaza etmeye yönelik olmaktadır. Erken yaşlarda Cilt Analizi ve Bakımı amaçlı tedaviye başvurmak cildin ihtiyaçlarının düzenli bir şekilde sağlanması ile yaşlanma belirtilerinin mümkün olan en üst seviyede ertelenmesine olanak sağlayabilmektedir.

Cilt Analizi ve Bakımı amaçlı tedaviye başvururken nelere dikkat edilmelidir?

Sağlığa etki edebilecek her uygulamada olması gerektiği gibi, kişinin Cilt Analizi ve Bakımı amaçlı tedavi uygulamasını mutlaka deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir doktor tarafından muayene edilerek yaptırması gerekmektedir. Cilt Analizi ve Bakımı amaçlı tedavi sürecinin uzman bir doktor gözetiminde ilerletilmesi, tedavi sürecine bağlı olası yan etkilerin ve risklerin ortadan kaldırılması açısından büyük bir öneme sahip olmaktadır.

Cilt Analizi ve Bakımı amaçlı tedavinin fiyatı nedir?

Sitede yer alan yazılarda verilen bilgiler, kişilerin temel medikal estetik ve dermatoloji uygulamalarına ilişkin merak ettiklerini kısaca cevaplayabilme amacıyla yazılmaktadır. Kişinin yapısal özelliklerine ve başvuru sebebine göre en uygun tedavi yöntemi, ancak deri ve cilt hastalıkları konusunda uzman bir hekimin kişiyi muayene etmesi sonrasında yapacağı tespitlere bağlı olarak belirlenebilmektedir. Tedavi yönteminin kişiye özel bir şekilde netlik kazanması gerektiği yaklaşımına bağlı olarak internet üzerinden Cilt Analizi ve Bakımı amaçlı tedavinin fiyat bilgisi verilememektedir. Cilt Analizi ve Bakımı amaçlı tedavi hakkında daha ayrıntılı bilgi ve muayene randevusu almak için bizi 0312 219 18 81 ve 0312 219 18 82 numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.