Kalıcı Gençlik ipi, Dinamik Askı, kilit askı yöntemi olmak üzere  tanımlanan; Fransa’da geliştirilen,  2009 yılında Avrupa İnnovasyon Ödülünü kazanan çok katmanlı, esnek  ve bio uyumlu askı ipidir. 50 yıldan fazladır implant cerrahisinde kullanılan bir üründür .Yüz germe ameliyatı gerektiren ancak cerrahi istemeyen hastalar için ameliyatsız yüz germe yöntemidir.
  Esnek askı iplerle,yüzün mimik hareketlerine uyarak gevşeyebilen, ifade bozukluğu ve çekilme yaratmadan germe yapan, 4-6 sene kalıcılığı olan bir iptir. Aynı zamanda yüz felci geçiren hastaların yüz asimetrilerinin düzeltilmesi amacıyla da medikal olarak kullanılmaktadır.

Diğer uygulanan iplerden farkı nedir?

  Kullanılan ipler kalıcıdır.Ömrü diğer iplere göre  ortalama 5 yıl kadar daha uzundur.Silikon ve PET ( polietilen terephthalat ) den oluşan bir iptir. İçeriğindeki PET sayesinde dayanıklılığı artar ve ip elastikiyetini %20 sınırlandırır; silikon ise doğal bir görünüm ve elastikiyetini devam ettirme özelliği sağlar.
  İpler %20 oranında esneyebilen bir yapıdadır. Bu esneme özelliği sayesinde Mimiklerde bozulma yaratmaz ve kopma riski yoktur.Mimik hareketlerine gevşeyerek uyum sağlar. 
  İpler yumuşak dokuya oldukça güçlü bir okadar da narin tutunur. Uygulamadan yıllar sonra iplerin tekrar çekilmesi ve gerilmesi mümkündür.
  Kalıcı gençlik ipi diğer askı ip ve örümcek ağı iplerden 3 kat daha uzun süre antiaging,askı hali sağlar.Diğer organik kılçıklı iplerden çok daha fazla tırtık içerir ,çok daha kuvvetli çekme kuvveti vardır .

Ameliyatla yüz germeden farkı nedir?

  Ameliyatta cilt tamamen soyulur ve kaslar repozisyone edilir dolayısıyla skar oluşma ve ciltte zedelenme oluşma riski vardır.
  Kalıcı dinamik askı ile kaslar etkilenmez ,kaslarda yer değişimi olmaz.Yüz ifadesi değişmez oldukça doğal bir sonuç elde edilir.İp çevresinde oluşan fibrosis ile destek doku sağlanır,bu da ikincil bir kazançtır.
   Kilit Dinamik askı yönteminin uygulama alanları  nerelerdir?

– Burun kenarı çizgilerinin hafifletilmesi
– Marionette çizgilerinin tedavisi
– Çene hattındaki sarkmaların toparlanması
– Kaş kaldırma
– Yüz ovalinin oluşturulması
– Boyun bölgesindeki sarkmaların toparlanması
   Dezavantajları nelerdir?

  Medikal olarak dezavantajı yoktur. Kalıcı bir yöntemdir ancak uygulandıktan sonra yaşlanma ve yerçekimi devam etmektedir. Yüz ve endikasyon seçimi önemlidir. Eğer cilt kalın ve yüz ağır ise istenen yanıt elde edilemeyebilir . 

Kaç seans uygulanmalıdır?

  Dinamik kilit askı ipinde sadece bir uygulama yeterlidir. Kişi doğal bir görünüme 3-4 Ayda ulaşır. 

Avantajları nedir?

  Uzun süren bir yinelenme isteyen ancak Cerrahi operasyon istemeyen , kuvvetli derin kırışıklıkları olan, belirli bir yaşı aşmış rölantif olarak genç kişilerde ; dinamik kilit askı yöntemiyle, genç ve dinlenmiş bir ifade oluşur.
  Erkek , kadın her iki cinse de uygulanabilme özelliği vardır.35-70 yaş aralığındaki kişilere lifting yapabilir . Yani geniş bir uygulama yaşı aralığı mevcuttur.Ofis uygulamasıdır , hospitalizasyon ve genel anestezi gerektirmez . Cerrahi bir işlem olmadığı için skar ve  oluşma olasılığı yoktur.Mimikleri etkilemez , çekilme oluşturmaz ,  doğal bir görüntü elde edilir.Sigara içenler için de uygun bir yöntemdir.İyi bir lokal anesteziyle tamamen ağrısız bir işlemdir. Cerrahi ile hemen hemen aynı sonuç alınmakla beraber ; cerrahiye göre daha erken bir zamanda kişi sosyal hayatına kavuşur.
  Bu dinamik askı cildi gerdiği gibi kollajen aktivasyonuna da neden olur.

Ameliyatsız  kalıcı gençlik ipi yüz germe İşleminden önce nelere dikkat edilmelidir?

  İşleme gelmeden önce saç ve saçlı deri yıkanmış olmalıdır.Aspirin alımı 5 gün öncesinden kesilmelidir.
   Ameliyatsız kalıcı gençlik ipi yüz germe işleminden sonra dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
  İp uygulanır uygulanmaz dokuya sıkıca tutunur ve iplerin çevresinde yerleşme sürecinde tutunma etkisini artıran fibrosis oluşur.
  İplerin dokuya yerleşme periyodunda;
 1.aşırı çene hareketlerinden,büyük lokmalı  sert yiyeceklerden uzak durulmalıdır.
2.Sırt üstü uyunmalı,yüz üstü uyumaktan kaçınılmalıdır.
3.Yüz yıkanırken yukarıya doğru yıkanmalı.
4. Yüz masajından kaçınılmalıdır.

Ameliyatsız kalıcı gençlik ipi yüz germe işlemi ağrılımıdır?

  Etkili Lokal anestezi yapıldığında işlem tamamen ağrısız ,güvenilir ve konforludur.

İçeriğinde bulunan silikon vücut için zararlımıdır?

  Silikon yıllardır cerrahide kullanılan hemen hemen en nötral üründür.Spring Threadde yani kalıcı gençlik ipi içeriğinde tamamen medikal düzeyde silikon bulunmaktadır.İçeriğindeki silikon sıvı değildir,katı silikondur.Sıvı silikonun gösterdiği negatif etkilere sahip değildir.

Optimal etki ne Zaman oluşur?

  En efektif etki kalıcı dinamik askı konduktan 2 ay sonra oluşur ve etkisi 5-9 yıl kadar devam eder.

Ameliyatsız Kalıcı dinamik kilit askı yüz germe  işlemi Ankara’da fiyatlandırması nasıldır?

  Öncelikle yüz tipinin uygun olup olmadığını belirlemek lazımdır.Kliniğimizde yapılacak ön görüşme ücretsizdir.Fiyat konulacak Spring Thread ip sayısına ve bölgesine göre değişir.